Lokomotiv Jaroslavl sezonu 2011/12 nezahájí. Do Kontinentální hokejové ligy se chce vrátit příští rok.

"Našim hlavním cílem je nyní pomoct rodinám a až pak obnovovat tým," uvedl Jakovlev pro Sovětskij Sport. "Na to ale potřebujeme čas a lidi. Proto se chceme do KHL vrátit až v dalším roce. Je to naše pevné rozhodnutí," řekl Jakovlev.

 

Prakticky kompletní tým Lokomotivu zahynul při středeční tragické letecké nehodě. Mezi oběťmi jsou i tři čeští reprezentanti Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek.

Kouč Marek Sýkora po sezoně v KHL skončí. I kvůli tragédii. - čtěte ZDE

 

Rozhodnutí vedení klubu podpořil i zástupce hlavního sponzora nebo gubernátor jaroslavlské oblasti Sergej Vachrukov. "Duch Lokomotivu se tvořil roky a my uděláme vše proto, aby byly tradice, na které jsou lidé z Jaroslavle právem hrdí, obnoveny. Uděláme vše proto, aby nový Lokomotiv dosáhl předchozích výšek," řekl Vachrukov.

Kruh ze svíček v centru Prahy. Hokejoví fanoušci vzpomínali na mistry světa - čtěte ZDE

Rusko zakázalo vzlétnout osmi letounům Jak-42. Dalších 49 jich je stále v provozu - čtěte ZDE

Smrt hokejistů Jaroslavle zasáhla i zámoří. Hvězdy NHL kondolují rodinám zesnulých - čtěte ZDE

 

Vedení KHL mezitím po dohodě s jednotlivými kluby rozhodlo, že první zápas nového sezony, ve kterém se vždy utkávají finalisté předešlého ročníku, se bude hrát jako Pohár Lokomotivu. Poprvé se o něj utkají již v pondělí Ufa a Atlant Mytišči, jejichž souboj byl ve středu v důsledku letecké katastrofy předčasně ukončen.

Související