Slovenské kluby v české hokejové extralize hrát nebudou. Na dnešním mimořádném jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje byl jejich návrh na rozšíření soutěže zamítnut. Třináct klubů bylo proti, jeden se zdržel hlasování. O účast v české extralize měly zájem Slovan Bratislava a Košice.

“Kluby drtivou většinou tento návrh zamítly," řekl novinářům prezident APK LH Ctibor Jech. Kluby nechtěly předjímat, jak by se případně postavily k podobnému návrhu v budoucnosti. "V tuto chvíli těžko říct. My jsme měli za úkol probrat jen tento materiál," uvedl Jech.

O projekt nachystaný už na příští sezonu neměl zájem ani marketingový partner Tipsport extraligy, agentura BPA. "My dále pokračujeme v úkolech, které máme před sebou. To je především řešení ekonomické situace klubů v extralize a výběr nového marketingového partnera nebo dohoda s partnerem, s kterým jsme dosud spolupracovali," řekl prezident libereckého klubu, jenž stojí v čele APK.

 

 

O zájmu slovenských klubů jako první informovaly slovenské Hospodárske noviny. Podle zpráv slovenských médií se zdálo, že celá věc je prakticky hotovou věcí. Extraligové kluby ale nakonec možnost rozšíření na Slovensko téměř jednohlasně zamítly.

Společná liga se Slováky funguje od této sezony v basketbale, již dříve realizovala podobný projekt házená. V hokeji se objevily takové snahy i v minulosti, ale podle všeho ke spojení extraligy se Slovenskem hned tak nedojde.

"Nemyslím si, že bychom se k společné lize se slovenskými kluby v nejbližších měsících měli vracet," uvedl ředitel soutěže Stanislav Šulc.

Návrh podaly Slovan Bratislava a Košice, dlouhodobě nejúspěšnější a nejbohatší slovenské celky, které hrají v moderních halách. "Je to momentálně šité horkou jehlou. Běží ještě smlouva s BPA a chystá se nová, takže by to přineslo momentálně více komplikací než užitku. Nejsou tam dotažené finance," prohlásil prezident Vítkovic František Černík.

Podle něj má zájem hrát v Česku více slovenských klubů. "Na Slovensku nejsou kluby dohodnuté. Do české extraligy by chtěly také další kluby. Jsou to mé informace. Sice interní, ale pravdivé, protože ty lidi znám. Chtěly by také Poprad a Trenčín," dodal Černík.

Související