Hokejisté Slavie porazili ve 25. kole extraligy Vítkovice 4:2 a doma naplno bodovali poprvé od 18. září, kdy v prvním zápase v sezoně zdolali Karlovy Vary. Celkově vyhráli Pražané teprve čtvrté z třinácti domácích utkání.

Po branky Slavie se vrátil po šestitýdenní pauze způsobené zraněním gólman Kopřiva, po čtyřzápasové zdravotní pauze se zařadil do sestavy útočník Tomica a poprvé nastoupila za Pražany i posila z Liberce, forvard Dušek.

Hned v úvodní minutě se dostal sám před Kopřivu Jan Káňa, ale nezamířil přesně. To byla na dlouho jediná šance úvodní třetiny a nezměnila to ani slávistická přesilovka při Strapáčově vyloučení. Pak ale Slavia dvěma góly rychle převzala otěže zápasu.

Nejdříve ve 13. minutě Dušek našel zpoza branky mezi modrou čárou a levým kruhem obránce Krejčíka, jenž střelu zápěstím umístil přesně k levé tyči Málkovy branky. Za 99 vteřin opět jásali domácí, když Krenželok obkroužil branku, po narážce s Tomicou se natlačil do středu a prostřelil vítkovického gólmana.

Druhé dějství opět bylo z obou stran dlouhým čekáním na vyloženou šanci. Až ve 28. minutě se ocitl před Málkem Jelínek, ale byl faulovaný. Štefanka strávil na trestné lavici jen 40 vteřin, protože po rychlé kombinaci zvýšil u levé tyče osamocený bek Roth.

Za tři minuty ujížděl Jelínek, Málek jeho pokus chytil, slávistický útočník pak upadl a dovezl puk i s vítkovickým gólmanem za brankovou čáru. Sudí gól po poradě s videorozhodčím neuznali. Ve 33. minutě tak dal naději hostům Jan Káňa, který bekhendem překonal Kopřivu.

Hned v úvodu se dostal před Kopřivu Šedivý, ale byl faulovaný Krenželokem. Následně slávistický gólman podržel při šancích Hrušky a Kudělky a domácí vyřešili i závar při Krejčíkově vyloučení, kdy je uzamkla Štefankova řada. Výhru Slavie pojistil v 53. minutě povedenou bekhendovou střelou Vondrka, za Vítkovice už jen vzápětí snížil Šedivý.

25. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. J. Krejčík (Dušek), 15. Krenželok (J. Krejčík), 29. Roth (Alinč, Vondrka), 53. Vondrka (Dušek, P. Jelínek) - 33. J. Káňa (Šedivý), 55. Šedivý (Burger, Malík). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3317.

Sestavy:

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Šulc, Kuboš, J. Krejčík, Roth, Kolařík - Kůrka, Alinč, Vondrka - Sim, Dušek, Krenželok - T. Svoboda, V. Růžička ml., Tomica - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Sklenář. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Vítkovice: Málek - Sloboda, Rehák, Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Punčochář - J. Sýkora, Húževka, Strapáč - Šedivý, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Walker - Pabiška, Štefanka, T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec jediným gólem vydřel vítězství nad Karlovými Vary

Hokejistům Třince stačil na výhru nad Karlovými Vary jediný gól, který šest minut před koncem vstřelil Tomáš Klimenta. Brankář Peter Hamerlík potřetí v sezoně udržel čisté konto. Energie v nezáživném utkání neskórovala a venku podlehla popáté v řadě.

Mistři připsali další z dílů svých nevýrazných vystoupení v domácím prostředí. Zatímco v minulých zápasech srážela Třinec koncovka, tentokrát si šance ani nevytvářel.

Karlovy Vary se soupeři vyrovnaly v pohybu a do jejich dobře fungující defenzivy se domácí dobývali marně.

Oceláři se nechytli ani v přesilovkách a ve druhé části hra balancovala na hranici podprůměru. Diváci museli být vděčni za každý náznak příležitosti. Po jednom z nich se gólu přiblížil Klimenta, který se v 35. minutě protlačil před branku, ale tu pak těsně minul.

Třinec v závěru zredukoval sestavu na tři pětky, potřebné tempo přesto nenabral. Po dorážce Kumstáta musel naopak ve 41. minutě zasáhnout Hamerlík.

Slezané nakonec výhru doslova vydřeli. Kohnovu ránu ještě zneškodnil Mensator, ale při signalizovaném vyloučení domácím vyšel rychlý brejk a Klimenta po Kohnově výzvě šest minut před koncem bombou rozhodl.

Závěrečný nápor si Západočeši pokazili špatným střídáním a dvouminutovým vyloučením, při kterém už si Třinec pohlídal tři body.

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 54. Klimenta (Kohn, Zíb). Rozhodčí: Minář, Popovič (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 3480.

Sestavy:

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Lojek, Cartelli, P. Hořava - D. Květoň, Bonk, M. Hořava - Klimenta, Peterek, Hrňa - Kohn, Polanský, Chovan - Rufer, Ostřížek, McGregor - od 44. min. navíc Marosz. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Karlovy Vary: Mensator - D. Nosek, Gulaši, Gawryletz, Gřegořek, Gründling, Mocek, Bombic, Přindiš - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dej, Pech, Zaťovič - Melenovský, Mikeska, Skladaný - Zucker, Kupec, Kuběna. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Zlínský finiš přišel v Budějovicích pozdě, domácí vyhráli 3:2

Hokejisté Českých Budějovic porazili v souboji tabulkových sousedů Zlín 3:2. Jihočeši vedli v průběhu zápasu již 3:2, ale Barani v závěru duel zdramatizovali. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo. Obránce domácích František Ptáček odehrál jako druhý hráč v historii 1000. zápas v nejvyšší soutěži.

Zbytečné fauly Míky a Linharta pomohly domácím k otevření skóre. Po čtyřech vteřinách dvojnásobné přesilové hry na modré čáře napřáhl Kotalík a před odkrytou Sedláčkovou brankou pohodlně dorážel Gulaš.

V pokračující přesilovce pět na čtyři měl další příležitost Kašpařík, ale místo střely volil nepřesnou přihrávku. Hosté zahrozili ve 14. minutě, kdy Kováře prověřil Důras a Čajánek. Udeřilo ale na druhé straně. Vydarený vypálil od modré a s pomocí teče zlínských obránců přidal druhý gól Mountfieldu.

Při trestu Kotalíka se štěstím zachraňoval před Linhartem budějovický gólman Kovář, jenž se vyznamenal i během dalšího oslabení po střelách Čajánka a Lešky. Před tím ještě Sailer převzal na útočné modré dlouhý pas od Podlešáka, ale sólo nezakončil.

Vyloučení Galvase na počátku druhého dějství se snažil potrestat obránce Novák, jeho bomba od modré ale za Sedláčkova záda neprošla. Jihočeši hráli ve veliké pohodě, lehce bruslili a vtipně kombinovali, pouze v zakončení se trochu trápili. Plynulost hry narušil jen incident mezi Čajánkem a Kranjcem.

Uklidnění pro domácí tým brzy zařídil Kotalík, jenž ve vlastním oslabení vystihl rozehrávku zlínských obránců a zblízka prostřelil Sedláčka. Další šance měli Pšurný, znovu Kotalík a také hostující útočníci Vlach s Důrasem. Do úniku se dostal budějovický obránce Kranjc po přihrávce od Laghammera, ale Sedláček byl pozorný.

V úvodu třetí třetiny Veselý ve výhodné pozici mezi kruhy nezpracoval přihrávku od Čajánka, na protější straně potom zabojovala Mertlova řada a Sedláček musel několikrát zasahovat. Domácí gólman Kovář se naopak protáhl po tvrdé střele Vlacha, chybující defenzivu hostí následně nedokázal potrestat Martynek.

Při hře čtyři na čtyři Kotalík s Gulašem přebruslili zlínského Tesaříka, ale Gulaš si neporadil s přihrávkou. Myšlenky na udržení čistého konta Kovářovi překazil v závěru Holík, jenž se při trestu Nováka trefil z prostoru mezi kruhy. Köhlerovo snížení při power play uznal rozhodčí po prohlédnutí videozáznamu, těsnou výhru ale už domácí ubránili.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Gulaš (Kotalík), 14. Vydarený (Šimánek), 30. Kotalík - 56. Holík (Důras), 60. Köhler (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Trombík, Blecha - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200.

Sestavy:

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Kolarz, Mikuš - Martynek, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Červený, Kotalík - Sailer, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Galvas, Zámorský, Lučka, Míka, Tesařík - Holík, Leška Köhler - Důras, Čajánek, Veselý - Kubiš, Roman Vlach, Ondráček - Honejsek, T. Sýkora, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.

Plzeň potřetí za sebou doma vyhrála, Pardubice porazila 5:2

Hokejisté Plzně porazili ve 25. kole extraligy Pardubice 5:2 a vyhráli tak třetí utkání za sebou. Východočeši naopak neuspěli počtvrté za sebou. Hosté sice po bezbrankové první třetině šli dovedení, ale domácí ještě do druhé přestávky stačili třemi přesilovkovými brankami skóre otočit. Indiány táhl ve třetím domácím zápase v řadě za vítězstvím kapitán Martin Straka, který vstřelil jednu branku a na dvě přihrál.

Domácí měli v úvodu výhodu přesilové hry, ale po chybné rozehrávce musel naopak gólman Svoboda zlikvidovat střelu unikajícího Starého. Hosté lépe bruslili a vytvářeli si brankové příležitosti, plzeňský gólman si ovšem poradil s dvěma pokusy uzdraveného Elkinse z bezprostřední blízkosti.

Plzeňští se pokoušeli odpovědět ofenzivní aktivitou, nedokázali však přecházet přes Pardubicemi dobře střežené střední pásmo. Západočechům nevycházeli ani početní výhody a od pohromy je uchránil pouze pozorný Svoboda, jehož opět v dobré pozici neprostřelil agilní Elkins.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili domácí náporem. Pletka ale po přihrávce Dudy zpoza branky pálil pouze do připraveného Koutského, jenž chytal poprvé v sezoně jako jednička. Vedení se ujali hosté ve 25. minutě, když v přesilovce šikovně tečoval Píšovu střelu Koukal. Indiáni dokázali rychle odpovědět také v přesilovce, necelé dvě minuty na to totiž Pletka úspěšně usměrnil do sítě Dudovo nahozeni od pravého mantinelu.

Za nerozhodného stavu se hosté bránili tlaku domácích jen za cenu nedovolených zákroků, což potrestal pohodlnou dorážkou v přesilové hře Straka. Ve 36. minutě pykaly Pardubice za další faul a Marušák bombou od modré čáry zvýšil na 3:1.

V závěrečné třetině hosté ve snaze o zkorigování výsledku zjednodušili hru a Marušák ve 47. minutě zastavil unikajícího Radila jen za cenu trestného střílení. V něm však mladý útočník ztroskotal na svém loňském spoluhráči Svobodovi.

Vzápětí navíc při signalizovaném vyloučení hostů dorazil Strakovu vyraženou střelu za bezmocného Koutského pohotově Stránský. Východočeši se ale nevzdali a Radil po zaváhání domácí obrany zblízka v 50. minutě odčinil předchozí selhání trefou na 4:2. Čtyři minuty před koncem definitivně zlomil odpor soupeře Johnson, který přidal z otočky pátý gól.

HC Plzeň 1929 - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Pletka (Duda, J. Jeřábek), 34. Martin Straka (St. Pierre), 36. Marušák (Martin Straka, Kratěna), 49. Stránský (Martin Straka, Kinrade), 56. Johnson (Pitule) - 25. Koukal (Píša, Kolář I), 50. Radil (T. Zohorna, Borer). Rozhodčí: Hodek, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6, navíc Starý (Pardubice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5312.

Sestavy:

Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, Kinrade, St. Pierre, Dresler - Kratěna, Martin Straka, Vlasák - Duda, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Mrňa. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Pardubice: Koutský - Píša, Kočí, Benák, Kolář II, Sičák, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Elkins, Buchtele - Radil, Kousal, T. Zohorna - T. Nosek, Nahodil, Semorád. Trenéři: Hynek a Lubina.

Sparta vyhrála v Litvínově a jde do čela

Hokejisté Litvínova prohráli se Spartou 1:2 a i podruhé v sezoně tak vyšli v souboji s týmem kouče Josefa Jandače bodově naprázdno. Vyrovnaný duel rozhodl Petr Ton, Sparta tak bodovala v devátém zápase za sebou a dostala se do čela tabulky.

Již po 24 vteřinách hry měla Verva početní výhodu, ale žádnou brankovou příležitost ani souvislý tlak si nevytvořila. Ve 4. minutě hledal hostující Ton před brankou najetého obránce Husáka, který však zblízka nedal. V další šanci hostujícího celku byl Pacovský, ale trefil jen připraveného Fraňka.

Na druhé straně pálil Gula, poté Kubátovu příhru před branku tečoval Hübl, ale puk skončil mimo branky. Následovala opět šance hostí, to když Bližňák přebruslil Havelku, ale bekhendový blafák Franěk výborně chytil. Jako první se prosadili domácí. Frolík nahodil puk před branku, kde ho chytře tečoval za Pöpperleho záda slovenský forvard Hujsa

Domácí mohli vedení i pojistit, ale Trávníček svůj nájezd z pravého křídla prováhal a bylo po šanci. Ve 13. minutě zaváhal při rozehrávce Kočí, ale Hübl se z otočky neprosadil. Na druhé straně zvonila branková konstrukce po Krstevově nahození od modré.

Do druhé části vlétli hosté jako uragán, u všech puků byli dříve, lépe bruslili, ale paradoxně v první velké šanci byl Kubinčák, který mohl střílet do odkryté branky. Bývalý spoluhráč Jánský působící nyní ve Spartě mu ale v poslední chvíli ukázkovou rybičkou puk nevypíchl.

Poté už ale následovaly šance hostujícího mužstva. Nejprve Ivan Rachůnek ohrozil Fraňka bekhendovou střelou, poté jeho mladší bratr trefil tyčku a Krstevovu ránu od modré Franěk dobrým povyjetím z branky s přehledem kryl. Předvedli se ale i domácí. Nebezpečně střílel Hübl, poté sehrála trojice Černošek, Hujsa a zakončující Frolík krásnou kombinaci, ale zakončení už tak slavné nebylo. Mnohem efektivněji si vedl Bližňák, který 37. minutě vyrovnal.

V závěrečném dějství se nejprve do příležitosti dostal Jenáček, ale hradbu těl před Pöpperlem neprostřelil a netrefil se ani dorážející Černošek. Ve 43. minutě Bojer v přečíslení netrefil branku. Na druhé straně Tenkrát nahazoval puk před branku, ale Franěk jeho šanci pokryl a stejně tak si poradil s dorážkou Philippa. Poté už hosté kotouč za Fraňkova záda dostala, to když se střelou z mezikruží prosadil kanonýr Ton. V 53. minutě exlitvínovský Jánský se ocitl tváří tvář Fraňkovi, ale nedal. Domácí v závěru odvolali brankáře, ale Kubinčákovu stoprocentní šanci zneškodnil výborně chytající Pöpperle a Lukešovu bombu od modré zastavila spojnice tyčí.

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Hujsa (Frolík) - 37. Bližňák (Milam, Tenkrát), 47. Ton (T. Rachůnek, Foster). Rozhodčí: Husička, Polák - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 6:5, navíc Jan Hanzlík (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 6050.

Sestavy:

Litvínov: Franěk - Gula, Kubát, Kousalík, Pojkar, Černošek, Havelka, Brejčák, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Frolík, Hujsa, Jenáček - Majdan, Gerhát, Bojer. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, D. Kočí, Philipp, Husák, Krstev - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Žálčík, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

Kladno ukončilo sérii libereckých výher a sesadilo Tygry z čela

Hokejisté Kladna porazili Liberec 1:0 a sesadili jej tak z čela soutěže. O výhře domácích rozhodl gól Jaroslava Kally, brankář Lukáš Cikánek udržel poprvé v sezoně čisté konto. Bílí Tygři tak přišli o sérii sedmi výher. Zápas navíc nedohrál kapitán Liberce a nejproduktivnější hráč soutěže Petr Nedvěd, který odjel do nemocnice s podezřením na zlomenou čelist.

Úvodní část hry byla spíše oťukávací. Domácí se sice v průběhu dvaceti minut dostali párkrát k bezprostřední blízkosti Pincovy branky, ale exkladenský gólman prokazoval svoje nesporné kvality. V samém závěru sice Kuchler dostal puk za jeho záda, ale rozhodčí již před tím přerušili hru.

Druhá dvacetiminutovka začala pro Středočechy šťastně. Dragounova "žabička" zaskočila obranu Bílých Tygrů a Kalla ranou bez přípravy na vzdálenější tyč otevřel skóre. Branka zákonitě zvedla sebevědomí kladenských hráčů, ovšem z tlaku a pár šancí nepřišel gólový efekt.

Liberec se z určité profesorské herní stránky začal dostávat až ve druhé polovině zápasu. Poprvé musel vážně zakročit kladenský Cikánek proti Vantuchovi, ale jeho bekhendový pokus kryl.

I třetí třetina začala s větší aktivitou svěřenců trenéra Vojty, kteří měli častěji puk na svých hokejkách a propracovávali se do bezprostřední blízkosti liberecké svatyně. Vytoužený druhý gól, který by je uklidnil, ale nepřicházel.

Závěr byl velice hektický. Nejdřív musel odejít do šatny zraněný Nedvěd poté, co dostal pukem do obličeje. Dragoun z brejku trefil tyč a poslední minuta se při power play hostí odehrávala v kladenské obrané třetině. Puky však zlikvidoval skvělý Cikánek nebo létaly vedle jeho tyčí. Domácí se tak dočkali nesmírně cenného vítězství nad lídrem extraligové soutěže.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 22. Kalla (Dragoun, Hovorka). Rozhodčí: Homola, Kalivoda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:3, navíc Kudrna 10 Využití: Diváci: 1880.

Sestavy:

Kladno: Cikánek - Majeský, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Dragoun, Kalla - Valský, Lukáč, Kafka - Bílek, Knotek, Hluchý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Liberec: Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Holub, Pavlů, Derner, Ulrych, od 41. navíc Štich - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, Vak, Vantuch - L. Krejčík, Bortňák, Špaček - Jonák, Bulíř, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

Mladá Boleslav předvedla proti Brnu skvělý obrat v závěru

Hokejisté Mladé Boleslavi pod vedením nového trenéra Petra Nováka předvedli skvělý obrat v závěru a porazili Kometu Brno 4:3. Středočeši prohrávali ještě šest minut před koncem 1:3, ale třemi góly otočili vývoj zápasu. O teprve druhé výhře Mladé Boleslavi v posledních osmi zápasech rozhodl 73 sekund před koncem Milan Mikulík.

Obě mužstva nastoupila do utkání ofenzivně naladěna a hra se od začátku přelévala od jedné branky k druhé. Nebyla tak nouze o zajímavé momenty před oběma gólmany, kteří od začátku byli svým celkům oporami. V úvodu měl o trochu více práce hostující Hovi než domácí Valent, kteý dostal tentokrát přednost před jedničkou Hüblem.

Hovi také jako první kapituloval. Ve 14. minutě ještě stačil se štěstím vytěsnit mimo tři tyče Jiránkův pokus, ale k puku se dostal Stieler a tomu se již hostujícího gólmana překonat podařilo. Do první sirény domácí své jednogólové vedení udrželi. A drželi ho velmi dlouho i v prostředním dějství. Dokonce mohli několikrát zvýšit své vedení, ale gólman Komety všechny jejich pokusy dokázal zneškodnit.

Dlouho dominoval ve svém prostoru i Valent, který dokázal několikrát své mužstvo hodně podržet a obrana mu musela být v mnohých chvílích vděčná. Přesto také on nakonec v 37. minutě kapituloval. Při hře čtyři na čtyři pěknou přihrávkou zpoza boleslavské branky našel Petrovický v levém kruhu obránce Žižku, který zacílil přesně do levého horního růžku domácí branky.

Třetí třetina přinesla hororové situace pro obě mužstva. Akcie domácího týmu na úspěch dlouho držel svými excelentními zákroky Valent, který se nejvíce zapotil při čtyřminutovém oslabení svého týmu. Hosté z Brna na něm ztroskotali mnohokrát, ale nakonec se v polovině třetiny přesto prosadili a opět to bylo v početní výhodě.

Před Valenta si najel Dlouhý a z bezprostřední blízkosti tečoval kotouč za jeho záda. Po necelé minutě to bylo pro domácí ještě horší. Do dvougólového vedení Kometu po perfektním ťukesu dostal Hubáček, před kterým zívala prázdná domácí klec.

V tento moment by na domácí tým už asi nevsadil ani skalní domácí fanoušek a přesto nakonec domácí mužstvo připravilo radostný konec novému trenérovi při jeho premiéře. Stejně jako hostům, se domácím podařilo vyrovnat během jedné minuty. Nejprve necelých šest minut před koncem musel Demelovo snížení potvrdit rozhodčí u videa a o minutu později vyrovnával pod "víko" Hoviho klece útočník Bahenský.

Ani to ovšem nebyl pro domácí konec. Když už se schylovalo k prodloužení, sehráli domácí v útočném pásmu podařenou akci, na jejímž konci byl Mikulík, jenž zakončil efektní otočkou přesně mezi betony nešťastného Hoviho. Hosté ještě na poslední minutu zkusili hru bez gólmana, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 14. Stieler (Jiránek), 55. Demel (Stieler), 56. Bahenský, 59. Mikulík (Podkonický) - 37. Žižka (Petrovický, Pospíšil), 51. Dlouhý (Divíšek, L. Čermák), 52. Hubáček (Jakub Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Turčan - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 9:7, navíc Balaštík 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3320.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Valent - Hay, Chaloupka, Žabka, Beňovič, Rýgl, Baldwin - Balaštík, Podkonický, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Jiránek, Stieler, Demel - Svačina, Vrbata, Goertzen. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Kempný, Malec - Balej, Petrovický, Pospíšil - L. Čermák, Dlouhý, Jaroslav Svoboda - Jakub Svoboda, Divíšek, Hubáček - Němec, Koreis, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.