Český hokejista Jiří Hudler rozhodl v úterním utkání NHL o výhře Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech v Dallasu.

Osmadvacetiletý útočník, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, vstřelil vyrovnávací branku na 2:2 a jako jediný se prosadil v penaltovém rozstřelu.

Hudler v nájezdech vsadil na fintu, kterou proslavil Švéd Forsberg: oklamal gólmana Richarda Bachmana, kterého si vytáhl na pravou stranu branky, a s hokejkou v jedné ruce mu poslal puk ke druhé tyči. "Je to vždycky příjemné, když se vám povede něco takového," prohlásil český útočník.

"Naznačil jsem střelu, puk se na chvíli zastavil a byla přede mnou úplně volná branka. Dokonce jsem si i myslel, že to chytil, ale nečekal takové zakončení. Měl jsem štěstí," uvedl Hudler, při němž stálo štěstí i při gólu v základní hrací době. Jeho střela se totiž odrazila od brusle obránce Dallasu Alexe Goligoskiho přímo do branky.

Hudlerův samostatný nájezd

Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou patřili mezi hlavní strůjce výhry New Jersey 5:1 nad Winnipegem. Sýkora si připsal gól a asistenci, Eliáš zaznamenal ještě o jednu přihrávku více.

Gólman Jets Ondřej Pavelec se do branky dostal ve 28. minutě za stavu 0:4 a inkasoval jednou, když ho z dorážky překonal Eliáš.

"V první třetině působil soupeř unaveným dojmem, ani nás příliš nenapadali. To my jsme odehráli solidní úvodní třetinu, ale moc jsme si toho nevytvořili. Až v prostřední části jsme využili naše příležitosti, dostali se do čtyřbrankového vedení, a to bylo důležité," komentoval průběh utkání Eliáš.

Dařilo se i Jaromíru Jágrovi v zápase Philadelphie s Minnesotou. Střelecky se sice neprosadil, přihrál ale na 1. a 3. gól domácích, kteří nakonec zvítězili 5:1.

Milan Michálek s Filipem Kubou si připsali po jedné asistenci při střetnutí Toronta s Ottawou. Hosté si i díky tomu odvezli výhru 2:3. V souboji Columbusu s Edmontonem, ve kterém vyhráli domácí 4:2, nahrávali na gól také Tomáš Kubalík a Aleš Hemský.

Toronto - Ottawa 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Lombardi, 16. Lupul - 20. Alfredsson (M. Michálek), 37. Spezza (Kuba), 42. Turris. Střely na branku: 39:21. Diváci: 19.615.

New Jersey - Winnipeg 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky: 19. a 28. Kovalčuk, 22. Sýkora (Eliáš), 25. Clarkson (Eliáš), 52. Eliáš (Sýkora) - 49. Enström. Český brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 31 minut, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 20:21. Diváci: 14.129.

Philadelphia - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 3. Timonen (Jágr), 31. Couturier, 33. Coburn (Jágr), 37. Hartnell, 52. Voráček - 32. Powe. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.787.

Pittsburgh - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 19. Malkin, rozhodující nájezd J. Neal - 3. McBain. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.535.

Washington - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 27. a 53. Parenteau, 13. Tavares. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střela úspěšnost zásahů měl 89,28 procenta. Střely na branku: 17:28. Diváci: 18.506.

New York Rangers - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. Girardi, 31. J. Mitchell, 60. Callahan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Boston 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Branky: 8. Lecavalier, 35. Pyatt, 45. Malone, 57. Moore, 60. Stamkos - 25. a 37. Horton (na druhou Krejčí), 51. Paille. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.204.

Dallas - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 11. Morrow, 17. Eriksson - 22. a rozhodující nájezd Hudler, 7. Holmström. Střely na branku: 27:32. Diváci: 15.148.

Vancouver - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 23. D. Sedin, 45. Booth - 10. Penner, 36. Justin Williams, rozhodující nájezd M. Richards. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18.890.

Columbus - Edmonton 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky: 23. Johansen (Kubalík), 40. Brassard, 41. MacKenzie, 60. Dorsett - 8. Lander, 9. Eager (Hemský). Střely na branku: 25:23. Diváci: 13.814.

San Jose - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky: 51. T. Mitchell, rozhodující nájezd Handzuš - 33. Butler. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.562.