Místo očekávaného boje o titul jdou hokejisté Sparty na dovolenou. Sezonu vítězi základní části extraligy ukončila už ve čtvrtfinále Kometa Brno, která postoupila z předkola na poslední chvíli přes Kladno.

Mezi sparťany zavládl smutek. "Postavení v základní části nás favorizovalo, toho se nikdo neříká. Ovšem Kometa má silné mužstvo," řekl po vyřazení v šestém zápase zklamaný trenér Sparty Josef Jandač. "Jestli si někdo myslel, že je budeme přehrávat, tak je na velkém omylu. My jsme nebyli schopni utkání zvládnout," dodal.

Základním problémem podle něj bylo, že se jeho tým nedokázal prosadit v prostoru před brankou. "Na všechno jsme se připravili, přesto jsme to nezvládli," řekl Jandač.

Sparta ztratila sérii v domácím prostředí, kde prohrála dva ze tří zápasů. "Klíčovými momenty byly čtvrtý a pátý zápas," poukázal Jandač na porážky 1:3 v Praze i v Brně. "I když Kometa byla pod tlakem, tak zápasy zvládla parádně. My jsme dělali stupidní chyby, kterých jsme se v základní části nedopustili," dodal Jandač.

"Asi jsme nepřecvakli spínač hokeje ze základní části na hokej vyřazovacích bojů. My jsme nedokázali být tvrdí, rychlejší v soubojích. A bohužel nám chyběli dva silní defenzivní beci David Kočí a Jiří Kučný," podotkl Jandač. "Budeme si muset sednout a vymyslet, jak mužstvo doplnit pro příští sezonu," dodal.

 

"Nenašli jsme na protivníka zbraň v předbrankovém prostoru. Neměli jsme žádné dorážky a skoro žádné šance. Pokud už nějaké byly, tak je obránci Brna pochytali svou obětavostí. Nebo vynikl brankář Trvaj," konstatoval osmatřicetiletý útočník Petr Ton.

"Dostali jsme se do situací, ve kterých jsme celou sezonu nebyli. Ze šesti zápasů jsme pětkrát prohrávali. Museli jsme jít do jiného hokeje," dodal Ton.

"Kometa byla lepší a zaslouženě vyhrála," přiznal nejlepší brankář základní části Tomáš Pöpperle, podle nějž sice měla Sparta optický tlak, ale doplatila na chyby.

Související