Lev Praha nastoupil proti nejhoršímu týmu soutěže před zatím nejslabší návštěvou, 4521 diváků. Vítězství zařídila druhá formace domácích, Erik Christensen se prosadil třemi góly. Brankář Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Pražský Lev tak zůstává v čele Západní konference Kontinentální ligy.

I přes výsledkově jasný zápas měli hosté v úvodu převahu. I díky třem přesilovým hrám, přičemž 31 sekund hrála Jurga v pěti proti třem, měl více práce Pöpperle než brankář hostů Masalskis. Čisté konto ale udržel a v závěru první třetiny jeho spoluhráči udělali důležitý krok k zisku tří bodů.

Nejprve v 19. minutě fauloval Chlincev v gólové šanci Christensena, rozhodčí nařídili trestné střílení, které kanadský útočník bezpečně proměnil. O 14 sekund později Christensen předvedl své umění podruhé, když po samostatné akci prostřelil Masalskise.

Kouč Šepelev nasadil do druhé třetiny gólmana Birjukova, jenž ale neměl úspěšný vstup. Hned po první vážnější střele z hokejky Surového kapituloval. Následně Christensen zkompletoval hattrick, když mu do gólové šance nezištně přihrál Voráček.

Závěrečná třetina se hrála jen z povinnosti. Otázkou pouze bylo, zda Pöpperle udrží čtvrtou nulu, což se nakonec stalo. Lev nadále kraluje západní konferenci KHL. Jugra, za kterou hraje i český obránce Trončinský, má na kontě i nadále jen tři body.

Lev Praha - Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Christensen z trest. střílení, 19. Christensen (Pickard, Hunkes), 23. Surový (Němec, Oystrick), 27. Christensen (Voráček, Hunkes). Rozhodčí: Bondar, Bulanov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4521.

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Mikúš, Hossa - Sekáč, Karamnov, Surový. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous.

Chanty-Mansijsk: Masalskis (21. Birjukov) - Ibragimov, Lekomcev, Trončinský, Chvostov, Pepeljev, Osipov - Videll, Altarjov, Demagin - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Lapenkov, J. Fjodorov, Chlyncev - Jacenko, Medveděv, Bočarov. Trenér: Sergej Šepelev.