Hokejisté Lva Praha zvítězili v utkání Kontinentální ligy na ledě Nižného Novgorodu 3:2 a připsali si teprve druhou výhru z posledních 12 zápasů. Úspěšnou premiéru na lavičce českého nováčka soutěže prožil nový trenér Václav Sýkora. Jednou asistencí se uvedla posila Roman Červenka, který předtím působil při výluce v NHL v pražské Slavii.

Úvod patřil domácímu Torpedu, které se muselo obejít bez posily z Washingtonu Alexandra Sjomina. Pöpperleho nepřekonal Krikunov, pak zamířil do horní tyče Varnakov, ale v páté minutě už při Hunkesově vyloučení otevřel skóre Ugarov. Při dalším oslabení se Lev ubránil a ve 12. minutě bylo vyrovnáno. Němec uvolnil Klepiše a nejlepší střelec českého klubu si připsal jedenáctou trefu v sezoně.

Vzápětí šel pykat Zajnullin a Lev se radoval z obratu. Po kombinaci Voráčka a Klepiše překonal brankáře Kovala tvrdou ránou obránce Chára. Ve 24. minutě Pražané zvýšili náskok, když Voráček přihrál Novotnému a kapitán Lva zakončil do odkryté branky.

Nižnij Novgorod se snažil stav zkorigovat, ale na Pöpperlem ztroskotal Varnakov, neuspěl ani Makarov a brankář Lva ukryl v lapačce i Bykovovu střelu. Lev pak odolal i při trestech Červenky, Klepiše a Surového, Pražané sami v úvodu třetí třetiny nevyužili svou teprve druhou přesilovku v utkání.

Ve 45. minutě pak Pöpperle kryl pokusy Makarova a Krikunova. Potom šel pykat Hossa a jen tři vteřiny po jeho návratu na led se trefil Hietanen. V 55. minutě se Pöpperle vyznamenal proti osamocenému Makarovovi. Lev už těsný náskok udržel, když se ubránil při Oystrickově trestu i při závěrečné power play domácích umocněné na posledních 17 vteřin ještě Voráčkovým vyloučením.

Druhý ze série tří venkovních zápasů čeká Lva v pátek od 16:00 SEČ v Jaroslavli.

Torpedo Nižnij Novgorod - HC Lev Praha 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Ugarov (Ellison, Varnakov), 51. Hietanen (Makarov, Jevsejenkov) - 12. Klepiš (Němec), 14. Chára (Novotný, Voráček), 24. Novotný (Voráček, Červenka). Rozhodčí: Bondar, Gusev - Menšich, Morozov. Vyloučení: 2:8, navíc Varnakov (Nižnij Novgorod) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5600.

Nižnij Novgorod: Koval - Hietanen, Malenkich, Kousa, Bykov, Jevsejenkov, Vasiljev - Thörnberg, Marakov, Krikunov - Varnakov, Ellison, Ugarov - M. Potapov, Gorbunov, Zajnullin - Černov, Galuzin, Valujskij. Trenér: Kari Jalonen.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Oystrick - Voráček, Červenka, Novotný - Klepiš, Vrána, Birner - Hossa, Mikúš, Surový - T. Rachůnek, Christensen, Bartečko. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.