Hokejisté pražského Lva prohráli v utkání Kontinentální hokejové ligy na ledě Jaroslavle 1:2 v prodloužení. Nový kouč Václav Sýkora i ve druhém vystoupení na lavičce týmu bodoval, ale hosté měli nakročeno k vítězství. Po polovině zápasu otevřel skóre Nathan Oystrick a vyrovnání domácích přišlo až v 56. minutě. Po 28 vteřinách prodloužení pak rozhodl Staffan Kronwall.

Trenéři pražského celku vsadili i přes výborný výkon Pöpperleho ve středečním vystoupení na ledě Nižného Novgorodu v brankovišti tentokrát na Štěpánka, ale brzy se oproti jejich plánům dostal do hry i jeho dnešní náhradník Kocián. Po zahřívacím úvodu měl Štěpánek na začátku osmé minuty potíže s výstrojí a musel nuceně na střídačku, ale mladý Kocián si vedl bezchybně, přestože ihned musel čelit přesilovce Lokomotivu.

A právě Kocián byl v 10. minutě hrdinou okamžiku, když dokázal pohotově vytěsnit nebezpečný pokus Petrova. O chvilku později už zamířila zpět mezi tyče nedávná posila z Petrohradu. A protože Štěpánek byl přes mírnou převahu domácích rovněž neprůstřelný, zůstal stav do přestávky bezbrankový.

Brzy po návratu na led pálil tvrdě Černikov, Štěpánek byl ale dostatečně rychlý a kotouč vykopl betonem. Poté se iniciativy chopil Lev a také Sanford v brance Jaroslavle musel prokázat své umění. Nápor Pražanů navíc umocnila přesilovka, ale úvodní zápis do listiny střelců přišel až po jejím skončení, když Oystrikovu pokusu pomohla do sítě teč jednoho z domácích hráčů.

Vyrovnat mohli Galimov s Anisimovem, velkou šanci před Štěpánkem však promarnili. Na druhé straně dopadli stejně v přečíslení dvou na jednoho Bartečko s Klepišem. Vynutili si však alespoň faul Guskova, přičemž pokračující početní výhoda zkraje třetí části přinesla obrovskou šanci Červenky, jenže proti němu se vyznamenal Sanford.

Zvýšení nepřinesla ani další přesilovka ve 46. minutě, kdy pálil Klepiš. Štěpánek poté dlouho hájil čisté konto a držel naději na tři body, a když ustál šanci Černikova a dorážku Averina, zdálo se, že Lvu by mohl jediný zásah stačit. Ale osamocený Černikov na začátku 56. minuty srovnal a zápas dospěl do prodloužení, které záhy utnul Kronwall.

HC Lokomotiv Jaroslavl - HC Lev Praha 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 56. Černikov (Averin, Petrov), 61. Kronwall (Plotnikov) - 32. Oystrick. Rozhodčí: Ravodin, Beljajev - Birin, Medvěděv. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 9000.

Jaroslavl: Sanford - Kronwall, Guskov, Flood, Pašnin, Lepistö, Višněvskij, Jakovlev - Hagman, Kaljužnyj, Kozlov - Černikov, Averin, Petrov - Plotnikov, Anisimov, Galimov - Truněv, Ljudučin, Kartajev. Trenér: Tom Rowe.

Lev Praha: Štěpánek (8.-11. Kocián) - Němec, Škoula, Krejčík, Mikuš, Hunkes, Oystrick, Porseland - Voráček, Červenka, Novotný - Hossa, Mikúš, Jar. Svoboda - Klepiš, Vrána, Bartečko - T. Rachůnek, Christensen, Řepík - Cingel. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.