Hokejisté Lva Praha porazili v Kontinentální lize Atlant Mytišči 4:2 a oplatili soupeři porážku z nedělního vzájemného souboje v Moskvě. Ruský tým při domácí premiéře trenéra Václava Sýkory na střídačce nováčka soutěže dokázal dvakrát vyrovnat, na třetí gól Lva už ale neodpověděl.

Domácí začali aktivně a od první minuty měli více ze hry. Otevřít skóre mohl ve 3. minutě Hossa, osamocen před brankářem Galimovem ale neuspěl. Ke gólu Lvu nepomohla ani úvodní přesilovka. Atlant se výrazněji připomněl až v polovině první třetiny, Rybjakov ale ve slibné příležitosti přestřelil.

Poté na sebe poprvé upozornil Červenka, který se premiérově představil fanouškům Lva v Praze. Elitní útok domácích ve 14. minutě otevřel skóre. Škoulova zblokovaná střela se odrazila k Voráčkovi a posila z Philadeplhie pohotovou střelou překonala Galimova.

Zvýšit vedení nováčka soutěže mohl Klepiš, Mikuš nebo Řepík, ruského brankáře překonat nedokázali. I přes dobré zákroky nahradil Galimova od druhé třetiny Chudobin a s dvojkou Bostonu v zádech Atlant zlepšil hru. Vyrovnat mohl Gluchov, ale podařilo se to až Michnovovi, který ve 29. minutě využil nedůslednost domácích, dojel si vlastní střelu odraženou od mantinelu a překonal Pöpperleho.

Lvu se ale podařilo získat vedení zpět na svou stranu, Novotného střela v přesilovce se ještě neujala, ale čtyři sekundy po návratu vyloučeného Lemťugova na led zužitkoval ideální Christensenovu přihrávku Hossa.

Po sérii nevyužitých šancí na obou stranách se na začátku třetí části prosadili po přečíslení hosté, Lev ale i tentokrát dokázal na gól Atlantu odpovědět. Do vedení posunul domácí tým svým dvanáctým gólem v sezoně nejproduktivnější hráč Pražanů Klepiš, na 4:2 zvýšil při hře čtyři na čtyři Němec.

Lev Praha - Atlant Mytišči 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Voráček (Škoula), 34. Hossa (Christensen, Škoula), 45. Klepiš (Bartečko), 48. Němec (Mikuš, Surový) - 29. Michnov (Ozolinš), 42. Kolcov (Kablukov, Michnov). Rozhodčí: Komarov, Naumov - Pavlov, Čubykin. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4618.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Porsland - Voráček, Červenka, Novotný - Klepiš, Vrána, Bartečko - Hossa, Surový, Birner - Řepík, Christensen, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Mytišči: Galimov (21. Chudobin) - Tjutin, Ozolinš, Kosmačov, Semjonov, Frögren, Rukavišnikov, Višněvskij - Žerděv, Kablukov, Stolberg - Michnov, Engqvist, Gluchov - Ševčenko, Točinskij, Kolcov - Lemťugov, Rybjakov, Bobrov. Trenér: Sergej Světlov.