Hokejisté Slovanu Bratislava porazili v Kontinentální lize i ve druhém souboji v sezoně Lva Praha, opět 2:1, a předstihli český tým v tabulce Západní konference. Jediný gól Lva v prestižním česko-slovenském duelu dal Zdeno Chára. Svěřenci trenéra Václava Sýkory si připsali druhou porážku v posledních sedmi zápasech.

Úvod utkání patřil aktivnějším domácím. Hudáček, Mikuš ani Miklík ale pozorného Pöpperleho, který dostal tentokrát v brance Lva přednost před Štěpánkem, nepřekonali.

Hosté čekali na svou šanci, která přišla v 11. minutě. Christensen ani Rachůnek ale své gólové příležitosti nevyužili. Janus v brance Slovanu byl připraven. Následně měl slibnou příležitost na druhé straně Bartovič, ale skóre otevřel až v 16. minutě Višňovský, který po osmi sekundách potrestal přesnou střelou od modré Řepíkův faul na svou osobu.

Další oslabení Pražané ubránili, ale pak podruhé inkasovali. Pöpperleho překonal se štěstím Kukumberg. Lev přidal, snížit mohl Hossa, ale Januse překonal až ve 27. minutě Chára, který zakončil akci Voráčka a Christensena. Na kapitána Lva přitom fanoušci od začátku pískali, neboť v předešlém vzájemném zápase v čistém souboji zranil kapitána Slovanu a svého krajana Šatana, jenž od té doby nehraje a letos se do hry již nevrátí.

Šanci přidat druhý gól měl Lev při Sigaletově vyloučení, i druhou početní výhodu v zápase ale sehrál špatně. Vyrovnat nakonec hosté nedokázali ani v krátké power play.

Trenér Lva Václav Sýkora hledal příčinu prohry hlavně v nevyužitých šancích svého týmu v poslední částí hry. "V třetí třetině jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí alespoň k vyrovnání, což se nám nepodařilo, a proto jsme prohráli," řekl Sýkora novinářům.

Stejně jako v prvním vzájemném souboji v Praze museli hráči Lva dotahovat dvoubrankový náskok soupeře. "Slovan šel po rychle proměněné přesilovce a dalším gólu do vedení, což byla pro nás těžká situace," dodal Sýkora.

Kouč bratislavského klubu Rostislav Čada netajil spokojenost se ziskem tří bodů v souboji tabulkových sousedů Západní konference KHL. "V první polovině utkání jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si více příležitostí. V poslední části hry jsme pod dojmem jednobrankového vedení hráli trochu pasivněji. I díky podpoře publika jsme ale dokázali zvítězit," řekl český trenér hokejistů Slovanu.

Slovan Bratislava - Lev Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Višňovský (Sigalet), 24. Kukumberg (Sekera) - 27. Chára (Christensen, Voráček). Rozhodčí: Hofman, Rönn - Sivov, Šeljanin. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.055.

Slovan: Janus - Sigalet, Višňovský, Sekera, Sersen, Tabaček, Švarný - Miklík, Bližňák, Vondrka - Hudáček, Lipianský, Bartovič - Kukumberg, Kutnár, Mikúš - Daňo, Šťastný, Ölvecký. Trenér: Rostislav Čada.

Lev Praha: Pöpperle - Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Mojžíš, Mikuš, Oystrick - Voráček, Christensen, T. Rachůnek - Bartečko, J. Svoboda, Klepiš - Hossa, Surový, Birner - Řepík, Karamnov, Cipulis. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.