Jágr si připsal třetí zásah v letošní sezoně. Ve druhé minutě nastaveného času se v rohu útočného pásma šikovně zbavil obránce Ryana Whitneyho, vybruslil si do střelecké pozice a ranou k bližší tyči překonal brankáře Devana Dubnyka.

Byl to Jágrův 115. vítězný gól v kariéře a jen tři trefy mu chybí k tomu, aby vyrovnal historický rekord Phila Esposita.

Jaromír Jágr             668

"Tenhle pocit se nikdy neomrzí. Gól v prodloužení je vždy něco extra, o čem se mluví. A pro nás to byla důležitá trefa,"prohlásil Jágr.

Český útočník si předtím v zápase připsal asistenci, když se ve 34. minutě podílel na vyrovnávacím gólu Jamieho Benna na 1:1. Gólem a přihrávkou se v utkání blýskl také Aleš Hemský v dresu Oilers.

Jágr sice tvrdí, že má slabší vstup do sezony, ovšem vede produktivitu Dallasu s osmi body za tři góly a pět asistencí. V deseti utkáních. „Vím, v čem je moje síla a co mám dělat. Jsem mohutnější hráč, Jamie Benn a Brenden Morrow jsou také velcí hráči, takže my musíme vyhrávat podél mantinelů,“ komentoval souhru se svými parťáky v útoku.

Gól Jaromíra Jágra

Možná ještě více než vítězný gól někteří spoluhráči ocenili Jágrovu práci a nahrávku na první gól pro Jamieho Benna. „Celá střídačka byla na nohou a řvala nadšením,“ popsal kouč Glen Gulutzan a dodal. „Jágr vždycky dokáže překvapit a díky tomu dominuje.“

Vítězný gól pro Krejčího

Dva body a vítěznou trefu zaznamenal ve středu rovněž David Krejčí, jehož Boston dvěma góly v úvodu třetí třetiny otočil zápas s Montrealem z 0:1 na konečných 2:1.

První gól Bruins vstřelil pouhých čtrnáct sekund po zahájení poslední dvacetiminutovky Tyler Seguin, který využil Krejčího přesné přihrávky před branku, o dvě minuty později se prosadil i Krejčí, jenž usměrnil do sítě prudký pas od Milana Lucice.

NHL:

Montreal - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) Branky: 31. Subban (Plekanec) - 41. Seguin (Krejčí), 43. Krejčí. Střely na branku: 21:23. Diváci: 21.273.

Edmonton - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) Branky: 24. Hemský, 48. Schultz (Hemský) - 34. Jamie Benn (Jágr), 39. Roy, 62. Jágr. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.839.

Colorado - Anaheim 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Branky: 7. Souray, 16. S. Koivu, 31. Beauchemin. Střely na branku: 31:20. Diváci: 13.776.

2. Edmonton 10 4 3 3 24:27 11
3. Minnesota 9 4 1 4 21:24 9
4. Colorado 10 4 0 6 21:26 8
5. Calgary 7 2 2 3 20:25 6