Hokejisté Lva Praha prohráli i druhé utkání osmifinále play off Kontinentální ligy na ledě CSKA Moskva 2:3 v prodloužení. Zápas, po kterém vede slavný ruský klub v sérii hrané na čtyři výhry 2:0, rozhodl gól Igora Grigorenka v 90. minutě. Zatímco ve středu CSKA vyhrál po stejném výsledku v prvním prodloužení, dnes padlo rozhodnutí ve druhém.

Pražský tým vstoupil do zápasu aktivně, činila se zejména druhá útočná formace Řepík - Vrána - Birner. Pöpperleho v brance Lva vyzkoušel vážněji ve 4. minutě Rylov, který rozhodl středeční zápas.

Domácí se do hry dostali v přesilových hrách. V první výhodě, kdy hosté dostali trest za příliš mnoho hráčů na ledě, pomohla Pöpperlemu po střele Igora Radulova levá tyč. Druhou přesilovku již CSKA využil. V 15. minutě otevřela skóre největší hvězda moskevského týmu Alexandr Radulov.

Vítěz Tarasovovy divize byl aktivnější, Lev ale podruhé neinkasoval a na začátku druhé třetiny se mu podařilo vyrovnat. Již po sedmi sekundách početní výhodu usměrnil Mäenpääho střelu za Staňova záda Danielsson.

Svěřenci kouče Sýkory hráli lépe než v úvodní dvacetiminutovce, přesto měli blíže k druhé brance domácí. Ve 27. minutě se do solidní šance dostal Prochorkin, ale neuspěl stejně jako Igor Radulov při Mikúšově trestu. Pöpperlemu však pomohla opět tyč. Následnou Kvašovu příležitost zlikvidoval sám a včasným vyjetím si poradil i s brejkem Širokova.

Gólman Lva ve 44. minutě zlikvidoval i příležitost Davise a následně se předvedli jeho spoluhráči. Po rychlém protiútoku posunul Pražany do vedení Birner, jenž dokázal sklepnout ze vzduchu puk poté, co Staňa jen vyrazil Vránovu střelu. Nováček KHL se tak poprvé v sérii dostal do vedení.

I poté byl ústřední postavou zápasu Pöpperle, který musel likvidovat řadu nebezpečných střel soupeře. Ani jeho výborný výkon ale Lvu k výhře nepomohl. Po akci Alexandra Radulova vyrovnal 122 sekund před koncem normální hrací doby Rylov.

Stejně jako o den dříve se prodlužovalo. V 69. minutě si museli rozhodčí po dorážce Davise vyžádat radu od kolegy u videa, Pöpperle ale udržel puk před brankovou čárou. Po ojedinělé šanci mohl na druhé straně rozhodnout Cipulis, slovenský brankář ale jeho střelu betonem vyrazil. V 75. minutě jen těsně netrefil puk před odkrytou brankou CSKA Řepík. První prodloužení rozhodnutí nepřineslo. Padlo až v 90. minutě, kdy Pöpperleho překonal Grigorenko.

Osmifinálová bitva pokračuje v neděli na ledě Lva.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy: Západní konference - 2. zápas:

CSKA Moskva - Lev Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. A. Radulov (I. Radulov), 58. Rylov (A. Radulov, I. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov, Kvaša) - 23. Danielsson (Mäenpää, Oystrick), 45. Birner (Vrána, Řepík). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Balodis, Dědulja. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Stav série: 2:0.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - Persson, A. Radulov, I. Radulov - Širokov, Grigorenko, Kvaša - Kozlov, Prochorkin, Davis - Kugryšev, Sprukts, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, T. Rachůnek - Sekáč. Trenér: Václav Sýkora.