Hokejisté Lva Praha prohráli ve třetím osmifinálovém zápase play off Kontinentální ligy s CSKA Moskva 1:3 a jsou blízko vyřazení. Český klub sice vedl po trefě Jiřího Novotného, ale ve 29. minutě otočili stav během 39 vteřin Igor Ožiganov a Patrick Davis, ve třetí třetině pojistil výhru Nikolaj Prochorkin. Za stavu 0:3 na zápasy pokračuje série v pondělí od 19:00 opět v pražské Tipsport Aréně.

Lev se v úvodu bránil při vyloučení Surového, které ale přerušil faulem Kvaša, ale střelecké pokusy gólman Lva Pöpperle i jeho protějšek Staňa pochytali. Pražané postupem času získávali převahu, ale jejich tlak vedení nepřinesl. Český klub se pak ubránil i při trestu kapitána Novotného. V největší šanci aktivních domácích se ocitl v 18. minutě Surový, ale fauloval jej Igor Radulov.

Po 46 vteřinách druhé dějství už Lev slavil vedení, když po Oystrickově přihrávce zakončoval Novotný u pravé tyče do odkryté branky. Domácí se pak museli bránit při trestu Němce a šanci měl po skončení přesilovky Širokov, ale Pöpperleho nadvakrát nepřekonal.

CSKA pak po vyloučeních Novotného a Mäenpääho hrál 32 sekund v pěti proti třem, což sice nezužitkoval, ale v pokračující výhodě vyrovnal střelou k levé tyči Ožiganov. A za 39 vteřin slavný klub z Moskvy otočil stav, když hosté přečíslili defenzívu Lva a po Skruktsově přihrávce se trefil Davis.

Vyrovnat mohl Surový, ale jeho zakončení zblízka vychytal Staňa. Na přelomu druhé a třetí třetiny hrál Lev po vyloučeních Davise na pět minut a do konce utkání a Širokova na dvě plus dvě minuty osm minut v přesilovce včetně 56 sekund v pěti proti třem. Jenže na vyrovnání nedosáhl ani po největších šancích Němce, Novotného, Surového či Danielssona.

Hosté drželi těsný náskok a byli nebezpeční i dopředu. Pöpperle zlikvidoval průnik Širokova a pak i další jeho pokus. V 53. minutě už ale proti střele Prochorkina po přečíslení CSKA neměl šanci. Stav už nezměnila ani přesilovka Lva v závěru podpořená power play.

Lev Praha - CSKA Moskva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Oystrick) - 29. Ožiganov (A. Radulov), 29. Davis (Sprukts, Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Kulakov - Michel, Šichanov (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5, navíc Davis (CSKA Moskva) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 8213. Stav série: 0:3.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Krejčík, Mäenpää, Mikúš, Porseland - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, Sekáč - od 41. navíc Gynge. Trenér: Václav Sýkora.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Grigorenko, Kvaša, Širokov - Kozlov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.