Zlín vyhrál na svém stadionu i čtvrté utkání v letošním play-off. Brankami se na tom podíleli Bedřich Köhler, Petr Leška a Martin Hamrlík. Jakuba Sedláčka v brance Zlína překonal jen Tomáš Klimenta. Série bude pokračovat ve středu opět na Stadionu Luďka Čajky.

Domácí začali hodně aktivně a hned v první minutě mohl otevřít skóre Balaštík, který se vrátil zpět do elitní zlínské formace. Hamerlíka ale nepřekonal stejně jako následně Honejsek s Veselým. Oceláři se připomněli v páté minutě, kdy pozornost Sedláčka vyzkoušel z otočky Rákos, ale trefil jen tyč.

Skóre se změnilo v 11. minutě, kdy Berani využili svoji první přesilovou hru. Za Hamerlíkova záda prošla Köhlerova nevydařená střela. Stejný hráč mohl při dalším střídání přidat druhou branku, ale slovenský gólman se překvapit nenechal.

V 15. minutě fauloval Tesařík v šanci Květoně a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sedláček však útočníka hostů vychytal. Přesto domácí vedení do konce první části neudrželi. Devětačtyřicet sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky Sedláčka překonal Klimenta. Zlínský brankář tak přišel o téměř 140 minut dlouhou neprůstřelnost. V předešlých dvou zápasech totiž udržel čisté konto.

Druhá třetina již tak ofenzivní nebyla. Hosty mohli po přečíslení dva na jednoho posunout do vedení Peterek s Rákosem, ale neuspěli. Poté bylo rušno před Hamerlíkem; domácí se ale prosadili až ve 29. minutě, kdy Leška prokázal své umění, udělal dvě otočky za brankou a zpoza ní zasunul puk k levé tyčce.

Na začátku třetí části mohl v přesilovce vyrovnat Varaďa, Sedláček ale jeho střelu vyrazil. Mnohem lépe dokázal ve 43. minutě zamířit Hamrlík, jenž prostřelil Hamerlíka a získal Zlínu dvoubrankové vedení. Domácí měli i potřebné štěstí, Růžičkova střela od modré skončila i díky zásahu Sedláčka jen na tyčce. Podobně dopadl i Melenovského pokus pět minut před koncem. Stav se už ale nezměnil, hosté se kvůli vyloučení nedostali ani k power play.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška, 44. Hamrlík (Leška) - 20. Klimenta (Rákos, Adamský). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5772. Stav série: 1:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek (21. Kania), Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Zagrapan, Matuš, Rufer. Trenéři: Turek a Janků.

Statistiky play-off

Kanadské bodování: 1. Svačina (Vítkovice) 11 zápasů/12 bodů (3 branky + 9 asistencí), 2. Adamský (Třinec) 8/11 (7+4), 3. Roman (Vítkovice) 11/10 (3+7), 4. Honejsek (Zlín) 7/8 (4+4), 5. Jan Kovář (Plzeň) 9/8 (4+4), 6. P. Ton (Sparta) 7/7 (3+4), 7. Čajánek (Zlín) 7/7 (1+6), 8. Polanský (Třinec) 6/7 (0+7), 9. Pilař (Sparta), V. Růžička (Slavia) oba 7/6 (5+1).

Střelci: 1. Adamský (Třinec) 7 branek, 2. V. Růžička (Slavia), Pilař (Sparta) oba 5, 4. Honejsek, O. Veselý (oba Zlín), Johnson, Jan Kovář (oba Plzeň), Tenkrát (Sparta), Huna všichni 4, 10. Burger, Húževka, J. Káňa, Roman, Strapáč, Svačina (všichni Vítkovice), Peterek, M. Růžička, Zíb (všichni Třinec), Lukeš (Litvínov), P. Ton (Sparta), Valský (Kladno) všichni 3.

Baráž o extraligu

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Selingr (Kucharczyk, Kadela), 53. Kucharczyk, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Koudelka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4769.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Švaňhal, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Dušek (Nedvěd), 39. Bulík (T. Pospíšil) - 14. Sikora, 31. Kubinčák, 55. Kraft (Šagát, Hřebejk). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3937.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Trefný, Rutta, Rýgl, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

1. Piráti Chomutov     2 2 0 0 0 5:3 6
2. HC Olomouc          2 1 0 0 1 4:2 3
3. Bílí Tygři Liberec     2 1 0 0 1 4:4 3
4. BK Mladá Boleslav  2 0 0 0 2 1:5 0