Třinec ve druhém semifinále play-off hokejové extraligy dokonale zaskočil Zlín. Do sedla poslala hosty úspěšná přesilovka a gól kanonýra Martina Růžičky. Brankář Sedláček prakticky neměl úspěšný zákrok, střely trefovaly růžky jeho branky.

Až při čtvrtém gólu neudržel v lapačce lehkou střelu Bonka. Po páté brance se nechal vystřídat Štůralem. Série je srovnána 1:1 na zápasy a bude pokračovat v Třinci v sobotu.

"Těžko hodnotit zápas. Nezvládli jsme první třetinu a pak se s tím těžko něco dělá. Pro nás to bylo nepovedené utkání se vším všudy. Neděláme si z toho ale těžkou hlavu, série bude ještě dlouhá a my se na to připravíme. Doufám, že se vrátíme do hry," komentoval utkání zlínský kouč Rostislav Vlach.

Třinec naopak zažíval úplně jiné pocity. "Strašně nám pomohlo i to, že se do sestavy vrátil Jirka Polanský a odehrál vynikající zápas. Tím jsme zesílili i sílu dalších formací. Výborně jsme odstartovali, bruslili jsme a snažili jsme se o co nejvíce střelby. Odehráli jsme fantastickou první třetinu, jednu z nejlepší v sezoně venku. To rozhodlo," řekl Josef Turek.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál) - 11. M. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. D. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (M. Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský). Rozhodčí: Hodek, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 12:10, navíc Čajánek - Adamský oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6104. Stav série: 1:1.

Zlín: J. Sedláček (28. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, od 32. navíc Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.