Ondřej Pavelec odehrál ve čtvrtek v NHL vydařený zápas. Gólman podpořil 24 úspěšnými zásahy vítězství Winnipegu 4:3 v prodloužení nad Carolinou s stal se druhou hvězdou zápasu.

Český brankář předvedl nejlepší zákrok večera, za který byl odměněn potleskem vestoje, ve druhé třetině za stavu 1:0, kdy střelu Justina Faulka do odkryté branky zastavil hokejkou pár centimetrů před brankovou čárou. V této pasáži kryl několik těžkých střel, jimiž udržel vedení domácích. "Jaký byl během toho pětiminutového úseku? Jako zeď, všechno se od něho odráželo," řekl uznale kouč domácích Claude Noel.

I díky zásahům kladenského odchovance zvítězili Jets popáté v řadě a jsou stále v těsném kontaktu na poslední postupové místo ve Východní konferenci. To po čtvrtečním programu udrželi New York Rangers výhrou 6:1 nad Floridou a mají stejně bodů jako Jets.

Zákrok Ondřeje Pavelce

Český útočník Martin Havlát odehrál ve čtvrtek v NHL nejproduktivnější zápas sezony, protože se dvěma góly a asistencí zasloužil o triumf San Jose 6:1 nad Minnesotou. Brankář Ondřej Pavelec zase podpořil 24 úspěšnými zásahy vítězství Winnipegu 4:3 v prodloužení nad Carolinou. Oba se stali druhými hvězdami zápasu.

Havlát, který v předchozích sedmi utkáních vůbec nebodoval, byl tím, kdo nasměroval Sharks k výhře. Nejdříve v osmé minutě otevřel skóre a po faulu na něho zvýšil tým v prostřední třetině v přesilovce na 2:0. Po snížení hostů český útočník sedmou trefou sezony vrátil San Jose dvoubrankový náskok, který domácí v závěrečné třetině třemi zásahy ještě zvýraznili. U poslední trefy si Havlát připsal ještě asistenci.

"Marty byl dnes skvělý," prohlásil jeho spoluhráč z formace Logan Couture, jenž zaznamenal dva góly a dvě přihrávky. "Asi v posledních deseti utkáních nastupujeme proti nejlepším řadám soupeře a to je vždy výzva. Dnes jsme byli nasazováni na formaci Mikka Koiva a jsme rádi, že jsme k výhře přispěli i nějakými body," dodal útočník San Jose.

Pro Havláta jsou zápasy proti bývalému klubu, z něhož před dvěma lety přestoupil do San Jose, velkou psychickou vzpruhou. Z posledních dvanácti utkání nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence, a všechny ve dvou zápasech právě s Minnesotou, v ostatních vyšel naprázdno. "Mají ale skvělý tým. Dnes jsem tam měl několik šťastných odrazů, zejména u prvního gólu. Ale beru to, jsem rád, že jsme i díky tomu získali oba body," řekl Havlát.

Radim Vrbata zajistil Phoenixu za asistence Martina Hanzala gólem v předposlední minutě alespoň bod za prohru 1:2 po samostatných nájezdech na ledě St. Louis. Mladoboleslavský rodák dostal příležitost i v rozstřelu, ale jeho zakončení zneškodnil brankář Brian Elliot. Jako jediný se v nájezdech prosadil Andy McDonald, jeho spoluhráč Roman Polák, ačkoliv nebodoval, byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Další český hráč Dmitrij Jaškin, který v minulém utkání debutoval v NHL, se tentokrát do sestavy St. Louis nevešel.

NHL:

Toronto - NY Islanders 3:5 (2:3, 0:1, 1:1) Branky: 6. Lupul, 7. Franson, 60. Phaneuf - 18. a 35. Tavares, 10. Boyes, 16. Moulson, 51. Nielsen. Střely na branku: 21:38. Diváci: 19.676.

NY Rangers - Florida 6:1 (2:1, 1:0, 3:0) Branky: 4. a 57. Brassard, 37. a 56. Zuccarello, 10. R. Nash, 59. B. Richards - 16. Huberdeau. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.200.

Montreal - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) Branky: 36. a 60. B. Gionta (na první Plekanec), 25. Galchenyuk - 38. Pánik, 46. Lecavalier. Střely na branku: 35:34. Diváci: 21.273.

Ottawa - Washington 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Branky: 22. a 59. Turris (na první M. Michálek), 34. Conacher - 32. Ribeiro (Erat). Střely na branku: 38:19. Diváci: 19.965.

Philadelphia - New Jersey 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Branky: 26. R. Carter, 55. D´Agostini, 59. Henrique. Střely na branku: 23:31. Diváci: 19.727.

Winnipeg - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0) Branky: 13. Bogosian, 29. Postma, 49. Wheeler, 62. Byfuglien - 31. a 53. Ruutu, 59. Sjomin (Tlustý). Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Střely na branku: 31:27. Diváci: 15.004.

St. Louis - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0) Branky: 10. Perron, rozhodující sam. nájezd McDonald - 59. Vrbata (Hanzal). Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.205.

Dallas - Vancouver 5:1 (0:0, 1:1, 4:0) Branky: 33. Fiddler, 42. Eakin, 45. Benn, 48. Ray Whitney, 59. Cole - 27. Roy. Střely na branku: 30:38. Diváci: 16.571.

Los Angeles - Columbus 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Branky: 9. Doughty, 34. Clifford - 33. Prout. Střely na branku: 23:21. Diváci: 18.118.

San Jose - Minnesota 6:1 (1:0, 2:1, 3:0) Branky: 8. a 35. Havlát, 26. a 50. Couture (na druhu Havlát), 44. Torres, 45. Pavelski - 30. Bouchard. Střely na branku: 29:28. Diváci: 17.562.

6. St. Louis 43 25 2 16 114:106 52

7. Minnesota 44 24 3 17 115:115 51

15. Colorado 43 14 7 22 103:135 35

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.