Hokejový útočník Jaroslav Bednář a brankář Adam Svoboda se vracejí do Slavie. Šestatřicetiletý kanonýr Bednář, který v pražském klubu působil krátce i v uplynulé sezoně, přichází z týmu švýcarského mistra Bernu. O rok mladší Svoboda strávil minulé dva roky v Plzni, s kterou také získal zlato.

"Tělo už si o návrat do extraligy nějaký čas říká. Takže se vrátím a potáhneme to ještě nějaký rok s Růžou ve Slavii," prohlásil Bednář po zisku titulu s Bernem.

Bednář, který ve Slavii strávil i část loňské sezony, podepsal klubu tříletý kontrakt. Po jeho podpisu v úterý dopoledne se před novináři rozpovídal také o ambicích Slavie. "Je o mně známo, že jsem hladový po vítězstvích a prohra ke mně nejde," řekl šestatřicetiletý útočník, který kromě Slavie a Bernu působil také v Rusku, ve Finsku a prosadit se zkoušel i v zámoří.

V Bednářovi a Svobodovi se do Slavie vracejí dva hráči, kteří byli tahouny při posledním velkém úspěchu klubu – titulu v sezoně 2007/2008. Bednář si v play-off připsal třináct bodů za deset gólů a tři přihrávky.

Svoboda by měl pak pro sešívané znamenat jistotu v brankářské dvojici s Dominikem Furchem. "Ve Slavii jsem strávil nejlepší roky, bylo mi od srdce nejlíp. Jsem rád, že se vracím, a chci co nejlepšími výkony pomoci Slavii," řekl Svoboda.

Vedení klubu se také domluvilo na nové tříleté smlouvě s hlavním trenérem Vladimírem Růžičkou, který bude i nadále plnit funkci sportovního manažera. 

Do nové sezony vstupuje klub s novým heslem: "Hokej je náš život, hokej se mění, Slavia v srdci zůstává". Slogan značí to, že nové vedení klubu pod majoritním vlastníkem, společností OIN Gama, se bude snažit navázat na to nejlepší z minula, ale také Slavii dál posouvat, sportovně i ekonomicky.

Ekonomickou výzvou bude především zvýšení diváckých návštěv na domácí zápasy Slavie ve vysočanské O2 Areně. Tou sportovní minimálně zopakování loňského semifinále. "Byli bychom rádi, kdybychom zopakovali loňskou sezonu a zároveň nabízeli atraktivní hokej pro diváky," plánuje Richard Benýšek, který je jedním ze spolumajitelů klubu spolu se svým bratrem Ladislavem.

Mistr světa z let 1999 a 2000 Ladislav Benýšek ještě v uplynulé sezoně působil ve Velké Británii v týmu Braehead Clan. Bývalý Sparťan se prý přiženil do slávistické rodiny, takže nehrozí, že by neměl být přesvědčeným slávistou. "Mistrem Prahy budeme my," má jasno "novopečený slávista" Benýšek. Sám se prý poohlíží ještě po nějakém angažmá, na Slavii nebo jakýkoliv další tým v extralize ale nepomýšlí. Na to prý už nemá.