Hokejisté pražského Lva odlétají na druhý blok venkovních zápasů v nové sezoně Kontinentální ligy. Téměř týdenní výprava bude pro Pražany nejnáročnějším bodem programu letošní sezony. Na své dlouhé pouti vyzvou svěřenci kouče Václava Sýkory postupně Novokuzněck, Novosibirsk, Vladivostok a Chabarovsk.

"Bude to náročné hlavně na cestování a změny času, na změny klimatu tolik snad ne, protože je tam podobně jako tady. Alespoň zatím," upozorňuje Sýkorův asistent Jan Votruba.

Připravit se na zápasy v různých časových pásmech je pro tým prakticky nemožné. "To se moc nedá," připouští Votruba. "Je potřeba dobře odpočívat a dobře rehabilitovat, pokud to bude možné. A dobrá strava, to je asi to jediné, jak se na to můžeme připravit," uvedl.

Pražané navíc vyrazili na cestu s jednou neznámou. "Ještě se neví, zda Vladivostok bude mít led, který dosud nemají kvůli nějakým úpravám. Je možné, že se bude hrát dvakrát v Chabarovsku, což by nám nevadilo. Ale říkají, že to stihnou, tak uvidíme," říká asistent Votruba.

Za hranici spokojenosti sám označuje zisk sedmi bodů, stejně jako Lev přivezl z první cesty v úvodu sezony. "To bych se vůbec nezlobil, i když jsme mohli tehdy přivézt i víc. Výsledky soupeřů jsou většinou hodně těsné nebo remízové, takže nás čekají velice kvalitní soupeři. Bude to nesmírně náročný trip, ale určitě tam chceme něco uhrát," prohlásil Votruba.

Lídr týmu Ondřej Němec by si přál bodů devět, s tím souhlasí i útočník Jakub Klepiš. "Papírově to mají být slabší soupeři, než jsme měli doteď, ale nemůžeme je podcenit. Budeme toho mít hodně nalétáno, přijde nějaká únava, ale na tu se nevymlouváme. Chtěli bychom prostě přivézt co nejvíc bodů," doplnil Klepiš.

Obměněný kádr si ještě musí sednout

Podle Votruby si mužstvo ještě trochu zvyká po velké hráčské obměně během léta. "Je tu hodně nových hráčů a vezměte si, že hrajete třeba proti Kazani nebo Dynamu Moskva, jejichž mužstva se tři, čtyři roky prakticky nemění. I my počítáme s tím, že až se ustálí sestava a hráči si na sebe ještě víc zvyknou, budeme se ještě zlepšovat," věří Votruba.

Nešetří ale ani kritikou. "Gólman zatím chytá skvěle. Musíme se zlepšit v osobních soubojích jeden na jednoho v naší třetině. Z pohledu útoku jsme měli možnost vidět, že ta silná mužstva chodí víc do branky než my. A také je třeba zlepšit přesilové hry," vytýká hráčům asistent Votruba.

Potíže s kolenem vyřadily z cesty na východ finského beka Mikka Mäenpääho. "Všichni ostatní ale jedou, takže zdravotní stav je uspokojivý," pochvaloval si Votruba.

Související