Oslavit úctyhodné výročí pražské Sparty mistrovským titulem by si přál hokejový útočník Petr Ton. A ne jen jedním. Kulaté výročí si totiž připomínají hokejisté i fotbalisté tradičního pražského klubu. Sparťanský hokej slaví 110 let, fotbalisté ještě o jednu dekádu víc. Mistrovské tituly by tak oslavám dodaly patřičný lesk.

První společnou akcí v rámci oslav je vypravení speciálních sparťanských tramvají s hokejovými i fotbalovými motivy. "Myslím, že pro reklamu obou klubů v Praze je to výborný krok. Jsem rád, že kluby našly takovou spolupráci a všechno se schyluje k výročí. Je to zajímavé zpestření i pro lidi," řekl novinářům Ton.

Sám však v tramvaji už nějakou dobu nejel. "Myslím, že to je deset let a víc. Bylo to směr na Žižkov na koncert Lucie, takže je to opravdu hodně dlouho. Já díky tomu, že nebydlím přímo v Praze, tak se samozřejmě pohybuji většinou autem, a když ho nechávám třeba někde na Zličíně, tak zase pak jedu metrem. Ale třeba budu mít příležitost se ještě někdy svézt," přemítal nejlepší střelec v historii hokejové Sparty.

Oba pražské celky v tomto ročníku kralují svým soutěžím. Hokejisté vedou extraligu po osmnácti zápasech o pět bodů před Hradcem Králové, fotbalisté mají po čtrnácti kolech první ligy stejný náskok před Plzní. Podle Tona jsou blíž k vysněnému titulu Letenští.

"Jsou v půlce sezony se slušným náskokem a nehrají play off, takže k tomu mají blíže," řekl čtyřicetiletý útočník. "My ale prostě po tom titulu hrozně toužíme, už je to nějaký pátek. Uděláme pro to maximum, a když oba kluby mají takové výročí, tak by bylo krásné, aby to pokud možno zvedly nad hlavu oba. Pak půjde třeba udělat nějakou společnou akci. Je to ještě daleko, ale byla by to větší oslava celé Prahy," uvažoval Ton.

Sám kolegy z fotbalové Sparty sleduje, ale osobně na letenský stadion se dostane jen výjimečně. "Já jsem byl párkrát spíš v letním období, když nemáme sezonu. Přiznám se, že chodím hlavně na derby, kde je vynikající atmosféra. Poslední dobou se Spartě daří a lidí chodí hodně, škoda, že letos nevyšly evropské poháry," řekl aktuálně nejproduktivnější hráč extraligy.

Související