Hokejisté Lva Praha vyhráli na ledě Medveščaku Záhřeb 3:2 a po jednoznačném vítězství v sérii 4:0 postoupili do čtvrtfinále play-off Kontinentální ligy. Český tým potvrdil proti nováčkovi roli favorita a 20. března bude dál pokračovat v boji o Gagarinův pohár. Jméno soupeře pozná v příštích dnech. Loni pražský Lev ve své první sezoně vypadl v osmifinále s CSKA Moskva po prohře 0:4 na zápasy.

Lev od začátku udával tempo, ale dlouho se hrálo bez šancí. V šesté minutě se hosté dočkali vedení. Nakládalovi se střela sice nepovedla, ale puk zadovkou prodloužil Cingel před branku, kde snadno dorážel Matai. Medveščak mohl vyrovnat při Řepíkově vyloučení, ale velké příležitosti neproměnili Cheechoo, Thomas a Linglet.

Právě při jeho trestu zvýšil v 16. minutě ránou od modré čáry finský bek Mäenpää, který si připsal první trefu v sezoně. Lev se v úvodní části ubránil i 104 vteřin ve třech proti pěti.

Ve druhém dějství se stav nezměnil. Vehanena ohrozil Vesce, a před polovinou dokonce v oslabení i Thomas. Zvýšit náskok Pražanů mohli Sekáč a Azevedo. Ve 35. minutě byl za tvrdý zákrok na Cheechooa vyloučen Kapanen na pět minut a do konce utkání, ale Lev odolal. Největší šanci neproměnil Ryan.

V závěrečném dějství nejdříve nevyužil možnost v přesilovce Vrána a ve 47. minutě se Medveščak dočkal kuriózně snížení. Letang nahodil puk od červené čáry a Vehanen puk po odskoku od ledu minul lapačkou. Lev ale bleskově odpověděl. Za minutu a půl prostřelil Dekaniche Ullström.

Chorvatský klub se sestavou plnou Kanaďanů a Američanů se nevzdal a chtěl odvrátit konec sezony. Za Vehanenovými zády skončila v 56. minutě tečovaná Ellisonova střela. Medveščak navíc hrál posledních 70 vteřin přesilovku po Ševcově vyloučení, ale Lev i díky Vehanenovi velkému tlaku při power-play domácích odolal.

V semifinále Západní konference narazí Lev buď na Petrohrad, nebo na vítěze série mezi Donbassem Doněck a Dinamem Riga.

Medveščak Záhřeb - Lev Praha 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Letang (Kane), 56. Ellison (Linglet) - 6. Matai (Cingel, Nakládal), 16. Mäenpää (Oystrick, Thörnberg), 48. Ullström (Novotný). Rozhodčí: Olenin, Kadyrov - Šeljanin, Sivov. Vyloučení: 5:6, navíc Kapanen (Lev Praha) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6500. Konečný stav série: 0:4.

Záhřeb: Dekanich - Popovic, Martinovic, Švarný, Foster, Katic, Letang, O'Connor - Ellison, Murley, Thomas - Cheechoo, Vesce, Linglet - Glumac, Jessiman, Ryan - Bjorkstrand, Murray, Kane - Nyström. Trenér: Mark French.

Lev: Vehanen - Mäenpää, Ševc, Němec, Oystrick, O'Byrne, Jaakola, Nakládal, Gragnani - Azevedo, Novotný, Ullström - Thörnberg, Vrána, Sekáč - Řepík, Kapanen, Zackrisson - Matai, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.