Rychleji, než sami očekávali, zvládli hokejisté Lva Praha osmifinálovou sérii play-off Kontinentální ligy. Chorvatský Medveščak Záhřeb, který byl v letošním ročníku překvapením celé soutěže, vyřídili v nejkratší možné době, během čtyř utkání. Pražský klub tak vyhrál první sérii play-off od svého vstupu do soutěže v roce 2012. Jediný český zástupce v lize teď čeká, kdo bude jeho soupeřem ve čtvrtfinále.

"Možná jsme si sami nemysleli, že to bude jen na čtyři zápasy," připustil kapitán Jiří Novotný v rozhovoru pro klubový web. "Čekali jsme možná napínavější sérii. A tvrdý boj, což také byl. Ale i když jsme teď šťastní za postup, je to pro nás jen první krok," zdůraznil Novotný.

Lev Praha v play-off

LEV - MEDVEŠČAK 4:3
(2:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Novotný (Azevedo), 15. Azevedo (Ševc, Kapanen), 42. Vrána (Sekáč, Thörnberg), 45. Thörnberg (Oystrick, Sekáč) – 9. Ellison (Linglet, Vesce), 29. Foster (Murley), 57. Murley (Thomas, Cheechoo). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:32.

LEV - MEDVEŠČAK 5:2
(1:0, 0:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Cingel (Ridderwall), 41. Novotný (Sekáč, Oystrick), 50. Thörnberg (Mäenpää), 57. Zackrisson (Řepík), 60. Azevedo – 26. Ellison (Linglet), 38. Thomas (Linglet, Cheechoo). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:21.

MEDVEŠČAK - LEV 2:5
(0:0, 2:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 37. Kane (Švarný), 40. Martinovič (TS) – 33. Thörnberg (Zackrisson), 36. Řepík, 50. Ullström (Ševc), 57. Thörnberg (Mäenpää, Oystrick), 60. Vrána. Vyloučení: 6:5, navíc Katič 10 minut a do konce utkání - Nakládal 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:37.

MEDVEŠČAK - LEV 2:3
(0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Letang (Kane), 56. Ellison (Linglet) – 6. Matai (Cingel, Nakládal), 16. Mäenpää (Oystrick, Thörnberg), 48. Ullström (Novotný). Vyloučení: 5:6, navíc Kapanen 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:23.

Přes jasně vyznívající výsledek série byl podle něho Medveščak silným protivníkem. "Vyhráli jsme sice 4:0 na zápasy, ale zase tak jednoznačné to nebylo a měli jsme hodně práce, ale nakonec jsme podle mého vyhráli a postoupili opravdu zaslouženě. Kádr našeho týmu je dobře složený a měli jsme větší kvalitu, jen bylo potřeba to přenést na led," podotkl Novotný.

Připomněl také klíčové okamžiky, v nichž dokázali Lvi soupeře předčit. "Měli jsme ty první tři zápasy vynikající třetí třetiny, v nichž jsme ty zápasy rozhodli. V poslední dvacetiminutovce jsme dokázali Medveščak vždy přetlačit," uvedl Novotný.

"Radost je určitě velká. Je to přece jen premiérový postup do druhého kola play-off, ale zase na druhou stranu - jestli chceme udělat nějaký opravdový úspěch, je před námi ještě moc dlouhá cesta," prohlásil útočník Jakub Matai.

Kouč Jalonen chválí týmový výkon

Z pohledu finského kouče Kariho Jalonena rozhodly zápasy pouze maličkosti. "Jsem pyšný na to, jakým způsobem jsme odehráli tuto sérii. Odvedli jsme čtyři týmové výkony. Výborně jsme zvládli oslabení, přesilovka byla přitom velkou zbraní Záhřebu v základní části," prohlásil Jalonen.

Slova chvály měl i pro poražený tým. A našel určitou podobnost s Pražany. "Chtěl bych poděkovat celému Medveščaku za skvělou sérii. Myslím, že během první sezony v KHL v tomto městě odvedli dobrou práci. Působím v této soutěži tři roky a vím, že není jednoduché hrát play-off z pozice nováčka. Líbilo se mi, jak jste hráli," řekl svému protějšku Marku Frenchovi.

"Mám rád severoamerický styl hokeje s agresivním napadáním. O něco podobného se snažíme i my," doplnil Jalonen.

Soupeřem bude Jaroslavl nebo Doněck

Jméno soupeře se Pražané dozvědí nejdříve v sobotu, kdy je na programu šestý zápas dosud vyrovnané série (2:2) mezi Dynemem Moskva a Lokomotivem Jaroslavl. Bude jím buď Petrohrad, který rovněž ve čtyřech zápasech zdolal CSKA Moskva, nebo vítěz série mezi Donbassem Doněck a Dinamem Riga. Lépe ji má rozehranou ukrajinský tým, vede 3:1 na zápasy.

"Uvidíme, proti komu budeme hrát. Každopádně jsme připraveni," prohlásil odhodlaně Jalonen.

"Kdybychom hráli s Petrohradem, tak to určitě bude dost odlišná série než s Medveščakem. Už jen proto, že bychom neměli výhodu domácího prostředí a nebyli favoritem. Proti silným týmům máme podle mého názoru určitě reálnou šanci, nicméně budeme muset přepnout na jiný level a vyvarovat se některých chyb," odtušil Novotný.

Související