Pro hokejového brankáře Jakuba Kováře skončila klubová sezona v Jekatěrinburgu brzy, dobrý pocit z velkého zahraničního angažmá mu to ale nezkazilo. Pětadvacetiletý gólman přestoupil do Avtomobilistu loni z Českých Budějovic a podceňovanému týmu výbornými výkony pomohl do play-off. V něm však Jekatěrinburg hladce prohrál 0:4 na zápasy s Barysem Astana.

"Mrzelo nás, že jsme takhle rychle prohráli, ale pro klub byl obrovský úspěch, že jsme vůbec do play-off postoupili. Oproti předešlé sezoně Jekatěrinburg udělal v základní části o 50 bodů více a chodil na nás plný stadion. Sezona byla úspěšná, ale je pravda, že nás mrzelo, že série nebyla alespoň trochu delší. Zápasy byly vyrovnané a ztratili jsme je vždy v závěru," uvedl Kovář.

Avtomobilist prohrál s Barysem dvakrát gólem v prodloužení, další dva duely skončily výhrou kazašského týmu 2:1. "Osobně jsem se cítil dobře a v play-off jsem měl dobré zápasy. Chyběly nám dva góly v prodloužení, kdyby jsme je dali, mohli jsme hrát o hodně déle," podotkl dvojnásobný bronzový medailista z mistrovství světa.

Podle výsledků se Jekatěrinburgu nevydařil závěr sezony. Po olympijské přestávce včetně play-off vyhrál jen jeden z osmi zápasů. "V posledních čtyřech zápasech základní části jsme už o nic nehráli, play-off jsme měli zajištěné, takže jsme točili sestavu. Bylo těžké se motivovat. Už jsme nehráli o nic, zatímco soupeři hráli o všechno," vysvětlil Kovář poslední neúspěchy.

Účastník olympijských her v Soči má za sebou podle svých slov nejlepší sezonu v kariéře. Dvakrát byl i vyhlášen nejlepším brankářem měsíce v KHL. Z toho, že z klubového pohledu skončila tak brzy, nedělá tragédii.

"To už se tak stává. Kvůli olympiádě to bylo trošku posunuté, ale touhle dobou třeba loni už kluci ze Lva leželi v Dubaji na pláži. Polovina března není extra brzy," řekl Kovář, který navíc loni skončil ještě dříve. České Budějovice vypadly z play-off o týden dřív.

Teď už je pětadvacetiletý gólman doma v Česku a čeká, zda dostane pozvánku do přípravy reprezentace na mistrovství světa. Neplánuje, že by v Česku sám trénoval. "Budu odpočívat. Když dostanu pozvánku, tak v kempu bude čas, abych se do toho dostal. Od toho je. Dva týdny odpočinku nejsou žádný problém," podotkl.

Související