Zdravotní problémy způsobené otravou z jídla postihly hokejisty Sparty před středečním zápasem čtvrtfinále play-off extraligy proti Vítkovicím. Trenér Josef Jandač kvůli tomu měl problémy se složením sestavy a Pražané nakonec prohráli 0:1.

Bezprostředně po zápase zástupci Sparty přiznali, že za absencemi hráčů jsou zdravotní problémy. „Osm hráčů prodělalo v průběhu dne střevní potíže, z toho pět hráčů základního kádru nemohlo nastoupit,“ uvedl tiskový mluvčí Tomáš Zetek.

Na základě vyšetření klub zjistil, že hokejisté dostali otravu z jídla v hotelu Expo, který stojí hned vedla Tipsport areny a kam hokejisté Sparty chodí pravidelně na obědy. Lékař týmu následně událost oficiálně nahlásil a vše řeší policie a hygienici.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan potvrdil, že policie se případem zabývá a právně jej kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Teď se čeká na výsledky hygienických rozborů a výsledky lékařských vyšetření všech postižených hráčů.

Pražská hygienická stanice se o problému dozvěděla ve středu v podvečer a následně restauraci v Expu navštívila kontrola. „Žádné dramatické nedostatky nebo chyby jsme ale nenašli,“ uvedla Zdeňka Jágrová, podle které si na potíže stěžovalo sedm sparťanů a tři vyhledali lékařskou pomoc. „Výsledky vyšetření budou pravděpodobně v pondělí,“ dodala Jágrová.

Vedení hotelu o žádném pochybení neví. „Hygienici sem jezdí pravidelně. Ve středu jsme dělali dvě stě jídel, problémy byly u jenom u tří lidí. Jedli u nás i hokejisté Vítkovic a těm špatně nebylo,“ uvedla ředitelka hotelu Alice Médr pro iDnes.cz.

Sparta nechce záležitost více komentovat. „Soustředíme se na play-off a na dění na ledě,“ uvedl pouze Zetek. Postižení hráči se dnes připojili k týmu a jejich start v sobotním pokračování série by neměl být ohrožen.

Související