Pět dnů po pádu z koně a zlomenině stehenní kosti se žokej Josef Váňa objevil na dostizích. Osminásobný vítěz Velké pardubické přijel na Prvomájovou steeplechase do Lysé nad Labem, kde sledoval své svěřence.

Sedl si u dráhy a nohu v ortéze si položil na druhou židli. Levou stehenní kost si zlomil minulý čtvrtek při pádu z Dancing Babe při vyjížďce pod vrchem Vladař. Ještě týž den podstoupil v Plzni operaci.

Cestu do Lysé Váňovi povolili lékaři až po výsledcích krevních testů, jelikož žokej ztratil při operaci hodně krve. "Díky krevnímu obrazu doktor rezignoval," řekl Váňa. Do nemocnice se ale Váňa ještě musí nakrátko vrátit. Čeká ho další odběr krve a vyšetření. "Jinak už mám program na dva dny," řekl Váňa.

Zranění ale označil za jedno z horších, které kdy měl. Podle lékařů by mohl usednout znovu do sedla za půl roku, Váňa v optimistických odhadech tvrdil, že se sveze už za měsíc. "Uvidíme, kde se sejdeme, asi někde mezi tím. Zlomenou stehenní kost blbě kousek nad kolenem jsem neměl. Jsem zvědavý, co to bude dělat," řekl Váňa.

Vedle zlomeniny měl Váňa po pádu i vnitřní zranění, protože ho Dancing Babe přilehla. "Mám zlomená žebra a ještě něco, a to byl problém," řekl Váňa s tím, že kůň jezdce kdykoli zaskočí. "To je jako v autě, pořád vás může něco zaskočit," řekl devětapadesátiletý Váňa a o tom, zda pojede na podzim Velkou pardubickou, nechtěl spekulovat. "To je brzy, to teď nebudu řešit."

Související