Amerika nyní žije basketbalem, jehož vrchol sezony právě nastal. V prvním zápase finálové série NBA basketbalisty Dallasu nespasilo ani 27 bodů Dirka Nowického - Miami vyhrálo 92:84.

Dva na 46 bodů

Výhru zařídila zejména dvojice LeBron James a Dwyane Wade, kteří dohromady nastříleli 46 bodů. Dallas sice vedl ve třetí čtvrtině o osm bodů, ale na konci této části hry už vedli hráči Heat a zápas už nepustili. Dallas tak poprvé v letošním play-off v sérií prohrává.

"Takhle prostě vyhráváme zápasy - až ke konci utkání. Když vám to nepadá, máte i jiné zbraně k tomu, abyste zvítězili. Bojovali jsme o každý doskok ve druhé půli, aby Dallas měl jen jeden pokus za útok," řekl Wade.

Nejlepším střelcem Miami byl James s 24 body, k nim přidal devět doskoků a trefil čtyři z pěti trojek. Wade skončil na 22 bodech a deseti doskocích, další hvězda Heat Chris Bosh přidal 19 bodů.

Lebron James 24 points vs Mavericks full highlights (2011 NBA Finals GM1)

Lídr Dallasu Dirk Nowitzki se sice nastřílel 27 bodů, ale trefil jen sedm z 18 střel z pole. Shawn Marion přidal 16 bodů a deset doskoků. Obrana Miami udržela úspěšnost střelby hostů na 37 procent. Hráči Heat sice stříleli pouze o procento lépe, ale velký rozdíl byl v doskocích, na které domácí vyhráli 46:36.

Lavička Dallasu selhala

V úvodním finále selhali náhradníci Mavericks, kteří se postarali pouze o 17 bodů, což je jejich nejhorší výkon v letošním play-off. Dosavadní průměr lavičky Dallasu byl 39 bodů na zápas. "Měli jsme hodně dobrých střel, které normálně dáváme a dnes nám prostě do koše nepadly," konstatoval trenér Dallasu Rick Carlisle.

Druhé finále se hraje ve čtvrtek opět v Miami, kde Heat v letošních vyřazovacích bojích ještě neprohráli ani jediný z devíti zápasů.