Ani na druhý pokus se českým házenkářkám nepodařilo na mistrovství světa bodovat. Soupeřkám z Německa podlehly v pondělním utkání 32:37. O první úspěch na šampionátu tak budou usilovat v úterý od 14:45 proti Tunisku. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se na vrcholný světový turnaj probojovaly jako první česká reprezentace žen po dlouhých deseti letech.

Začátek utkání s Německem zvládly české hráčky na jedničku. Na uzdě dokázaly udržet obávané německé spojky a po dvou gólech Keclíkové, která v sedmé minutě musela zaskočit za zraněnou Luzumovou, vedly dokonce 4:2.

Ve vysokém nasazení ale stěží mohly vydržet celé utkání. Tlak německé ofenzivy po čtvrthodině zesílil a česká obrana se ocitla v nesnázích. Do těch ji dostávaly hlavně Müllerová, Althausová a proskoky z levé spojky i Steinbachová. Češkám po 20. minutě docházel dech i nápady v útoku. K ničemu jim nebyly ani tři přesilovky, po technických chybách naopak dovolily soupeři odskočit až na pětigólový rozdíl 12:17.

Přelévání sil pokračovalo i po změně stran. Zprvu se zdálo, že Němky už nebudou k zastavení. Jejich spojky excelovaly, góly dávaly jako na běžícím pásu a po další šňůře českých chyb už měly německé hráčky náskok 28:20. Za prvních dvanáct minut druhé půlky stihly nastřílet jedenáct gólů, změna v české brance se úplně minula účinkem - Raníková s Müllnerovou se nakonec v celém utkání dostaly na slabou úspěšnost 20 procent.

Pak se ale český tým ještě nečekaně vzchopil a zastavil německý brankostroj. Neúnavná Knedlíková ve spolupráci s Luzumovou vedly zdánlivě rozhodnutý duel k dramatu, ale v největší euforii Češky deset minut před koncem za stavu 26:29 přibrzdilo dvojí vyloučení. Protivník zužitkoval přesilovku šest na čtyři k uklidnění situace, dal pět gólů po sobě a definitivně tím rozhodl.

Česká republika - Německo 32:37 (13:17)

Sestava a branky ČR: Raníková, Müllnerová - Knedlíková 7, Keclíková 6, Chrenková 1, Poznarová, Salčáková 3, Růčková 1, Kutlvašrová, Černá, Vítková 2, Hrbková 2, Luzumová 9, Štěrbová 1, Selucká.

Nejvíce branek Německa: Müllerová 11, Althausová 6, Steinbachová a Geschkeová po 5.

Rozhodčí: Coulibaly, Diabate (oba Pobř. slon.). Vyloučení: 4:6. Sedmimetrové hody: 11/10 - 4/3.