Biatlonista Ondřej Moravec skončil na Světovém poháru v Oberhofu v závodu s hromadným startem pátý. Druhý český reprezentant na startu Michal Šlesingr nenavázal na páté místo ze sobotní stíhačky a dojel na 19. příčce.

Ze čtvrtého vítězství v sezoně se v Německu navzdory jednomu trestnému kolu radoval Francouz Martin Fourcade, jenž si pojistil vedení v průběžném pořadí Světového poháru. Čistě střílejícího Rusa Alexeje Volkova porazil o 5,2 sekundy.

Moravec začal závod dvěma chybami na střelnici a propadl se na poslední 29. místo, pak už ale mířil přesně a postupně se propracovával do špičky. Po třetí střelbě se posunul na sedmé místo a po poslední položce ve stoje vybíhal do závěrečného okruhu jako čtvrtý.

Útok na stupně vítězů se mu ale nepodařil a nakonec se před něho dostal ještě Nor Tarjei Bö, který se posunul na třetí místo. Za vítězným Fourcadem zaostal Moravec o 26,2 sekundy, od třetího Nora ho dělilo 7,2 sekundy.

Šlesingr naopak začal na střelnici čistě a po první položce vleže byl třetí. Pak ale musel při každé zastávce na jedno trestné kolo a pořadím se propadl až na konec druhé desítky.

Sdruženář Dvořák opět na bedně

Miroslav Dvořák vybojoval na Světovém poháru v ruském Čajkovském stejně jako v sobotu třetí místo a potřetí v kariéře se dostal na stupně vítězů. Ve finiši český reprezentant prohrál souboj o druhou příčku s Němcem Björnem Kircheisenem o dvě desetiny sekundy.

Poprvé v kariéře vyhrál Rakušan Wilhelm Denifl, který vybíhal do závodu na 10 km s náskokem půl minuty. Skokanská část byla dnes kvůli počasí zrušena, započítávaly se výsledky provizorního pátečního kola. V ruském středisku chyběla početná část světové špičky, která dala přednost přípravě na olympijské hry v Soči.

Šestadvacetiletý Dvořák se dostal na stupně vítězů poprvé před rokem v Almaty, kde byl rovněž třetí. Dnes se na pódium propracoval z osmého místa na startu běhu, na kterém na prvního Denifla ztrácel 59 sekund a na bronz měl manko 25 sekund. Kircheisen vyjížděl do závodu z dvanácté pozice, oba s Dvořákem ztratili na vítěze 22 sekund.

Na body z Čechů dosáhli ještě stejně jako v sobotu devětadvacátý Tomáš Portyk, který ztratil v cíli více než dvě minuty na vítěze. Tomáši Slavíkovi dnes naopak body na 32. pozici utekly. Aleš Vodseďálek obsadil 44. místo.

Další dva závody Světového poháru ve francouzském Chaux Neuve čeští sdruženáři vynechají, neboť chtějí trénovat skok. "Budeme hledat místo, kde to půjde. Musíme na můstku získat ještě větší sebedůvěru," řekl trenér Luděk Šablatura.