Biatlonisté vybojovali pro českou výpravu další medaili. Ondřej Moravec prokázal ve stíhacím závodě přesnou mušku a především díky bezchybné střelbě doběhl v cíli dvanáct a půl kilometru dlouhé trati na druhém místě. Poprvé se v Krasné Poljaně představila Šárka Strachová, bronzová slalomářka z Vancouveru dokončila superkombinaci v první desítce.

Olympijský start v rychlobruslařské soutěži na krátké dráze si odbyl Vojtěch Loudín. Z kvalifikace sice nepostoupil, ale vytvořil nový český rekord. Trenér Alois Hadamczik po příletu leteckých speciálů ze zámoří přivítal konečně na tréninku kompletní tým pro hokejový turnaj.

Pondělní program s českým obsazením:

8:00 Sjezdové lyžování - superkombinace ženy - sjezd (Strachová, Křížová),
10:45 Rychlobruslení - 1500 m muži (Loudín),
12:00 Sjezdové lyžování - superkombinace ženy - slalom (Strachová, Křížová),
15:45 Saně - ženy (Kotenová),
16:00 Biatlon - stíhací závod 12,5 km muži (Soukup, Moravec, Šlesingr)

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
06:25
Zapojte se do dění i vy! #ZOH2014

Vítáme vás u pondělního on-line přenosu z olympijských her v Soči. Do jeho dění se můžete zapojit i vy svými postřehy či názory na Twitteru s hashtagem #ZOH2014 nebo #soči. Nejzajímavější komentáře se pak objeví i zde.

06:30
Turnaj curlerů byl zahájen

Devátou hodinou ranní tamního času začal v Soči i turnaj curlerů, v ranním programu budou k vidění například duely domácího Ruska s Velkou Británií či Německa s Kanadou. Odpoledne pak do hry zasáhnou i Američané s Nory.

06:59
Zrekapitulujte si nedělní události

Česká výprava v neděli získala druhou medaili ve dvou dnech, stříbro totiž vybojovala rychlobruslařka Martina Sáblíková. V podvečerním sprintu se ale nedařilo biatlonistkám v čele s Gabrielou Soukalovou, nejlépe dojela 16. Veronika Vítková.

Více čtěte ZDE.

07:30
Sáblíková navštíví český dům v Soči

Jste-li v Soči nebo jeho okolí, nezapomeňte se zastavit ve 13.00 vašeho času v českém domě, kde proběhne neformální setkání se stříbrnou medailistkou Martinou Sáblíkovou.

07:45
Slovenka Kuzminová věnovala triumf bratrovi, kterého předčil Soukup

Pro slovenskou biatlonistku Anastasii Kuzminovou mělo včerejší vítězství dvojnásob sladkou příchuť. Původem ruskou závodnici těšilo nejen to, že dokázala obhájit triumf z Vancouveru, ale i fakt, že zlato získala ve své rodné zemi.

Medaili věnovala bratrovi Antonu Šipulinovi, který v sobotu přišel chybou při posledním výstřelu o cenný kov ve sprintu mužů, čehož využil nakonec bronzový Jaroslav Soukup. "Cítila jsem se za něj opravdu špatně. Bohužel to nebyl jeho den. Tak jsem si řekla, že když to bude můj den, tak medaili věnuji jemu," prohlásila Kuzminová po nedělním závodě.

08:00
Superkombinace byla zahájena

I s českou vlajkonoškou Šárkou Strachovou byla zahájena superkombinace ve sjezdovém lyžování. Nejprve je na řadě sjezd. Strachová půjde na řadu jako 23., Klára Křížová ještě o deset závodnic později.

08:23
Ovečkinovi se v olympijské vesnici líbí
08:34
Ve sjezdu se padá, Strachová se už připravuje

Šárka Strachová půjde ve sjezdu v superkombinaci na řadu zhruba za 10 minut. Náročná sjezdovka si ale už vyžádala dvě oběti, Švýcarka Kaufmannová a Američanka Rossová na těžkém terénu spadly, obě jsou ale naštěstí v pořádku.

08:56
Strachová se zařadila na předposlední místo

3,83 vteřiny ztratila Šárka Strachová na zatím vedoucí Američanku Mancusovou a zařadila se na předposlední místo ze závodnic, které sjezd dokončily. Její hlavní specialita - slalom - se však jede až odpoledne.

09:00
Curleři mají za sebou úvodní mače

Na úvod mužského turnaje v curlingu se urodily relativně těsné výhry pro Velkou Británii, Švédsko, Čínu a Kanadu. Odpoledne pokračuje program dalšími zápasy.

Curling, muži: Velká Británie - Rusko 7:4, Švédsko - Švýcarsko 7:5, Čína - Dánsko 7:4, Kanada - Německo 11:8.

09:16
Rusové protestují proti výsledkům skiatlonu, chtějí bronz

Rusové se odvolali proti výsledkům mužského skiatlonu na olympijských hrách, v němž jejich běžec Maxim Vylegžanin těsně přišel o bronzovou medaili. Podle domácí výpravy bronzový Nor Martin Johnsrud Sundby ve finiši Vylegžaninovi zkřížil dráhu a bránil mu v běhu. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) musí rozhodnout do tří dnů, bude to však pravděpodobně dříve.

Rusové protestovali hned po nedělním závodu u jury, která protest zamítla. Podle rozhodčích jel Sundby výrazně před Vylegžaninem a jeho počínání výsledky neovlivnilo. Od FIS nicméně norský lyžař dostal za prohřešek proti pravidlům důtku.

09:17
Křížová o vteřinu a půl rychlejší než Strachová

Kláře Křížové sjezdová část superkombinace celkem vyšla, s časem 1:44,89 se zařadila na průběžné 17. místo. Na vedoucí Američanku Mancusovou ztrácí 2,21 vteřiny, což je o více než sekundu a půl lepší čas, než zajela slavnější Šárka Strachová.

09:33
Sjezdová část superkombinace je za námi

Klára Křížová nakonec skončila na 18. místě se ztrátou 2,21 vteřiny na vítěznou Julii Mancusovou ze Spojených států. Šárka Strachová dojela s celkovou ztrátou 3,83 sekundy. Superkombinace bude pokračovat druhou částí od 12 hodin českého času.

09:38
Pančochová ukázala helmu a jde trénovat
09:47
Norky měly na rukávu smuteční pásku, dostaly důtku

Norské běžkyně na lyžích dostaly od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) důtku za smuteční pásku na rukávu v sobotním skiatlonu na hrách v Soči. Vítězná Marit Björgenová a její krajanky projevily soustrast reprezentační kolegyni Astrid Jacobsenové, které v pátek náhle zemřel bratr.

Podle pravidel MOV je však forma reklamy, propagandy či vyjádření názoru na výstroji sportovců zakázána. "Byli jsme si toho vědomi, přesto jsme to chtěli udělat. Prostě jsme cítili, že je to správné," řekl šéftrenér Norek Vidar Löfshus deníku VG.

10:10
Přestávka v Soči

V Soči, kde je o tři hodiny více než v Česku, probíhá nyní obědová pauza, další na programu bude v 10.45 short track i s českou účastí. Vojtěcha Loudína čekají rozjížďky na 1500metrové trati.

10:41
Smolař Colas se v boulích neobjeví, přetrhl si vaz v koleni

Bývalý mistr světa v jízdě v boulích Guilbaut Colas přišel kvůli zranění o start na olympijských hrách, po nichž po tříletém trápení s bolavými zády toužil. Francouzský lyžař si v předvečer dnešního závodu přetrhl v Krasné Poljaně při tréninku zkřížený vaz v koleni.

11:08
Loudín z rozjížďky nepostoupil, na OH končí

Rychlobruslař Vojtěch Loudín ze své rozjížďky nepostoupil, neboť skončil s velkým odstupem na pátém ze šesti míst, přičemž postupují vždy nejlepší tři.

Pro mladého závodníka tím končí jeho účast zde v Soči, žádný další závod už ho nečeká.

11:30
Pančochová otřes mozku nemá

Po ošklivě vyhlížejícím pádu ve finále slopestylu je česká snowboardistka Šárka Pančochová v pořádku, vyšetření totiž potvrdilo, že otřes mozku nemá. "Můžu za to poděkovat helmě, že rozprostřela náraz," řekla mladá olympionička. Ještě ale neví, zda ji zdravotní stav pustí na středeční U-rampu.

Více čtěte ZDE.

11:53
MOV zakázal snowboardistkám uctít památku jejich zesnulé kamarádky

Mezinárodní olympijský výbor zakázal sportovcům uctít během her v Soči památku předloni zesnulé freestylové lyžařky Sarah Burkeové. Někteří, jako například australská snowboardistka Tora Brightová, měli v úmyslu nastoupit se speciálními nálepkami.

"Nejde ani tak o pravidla, jako spíš o to, co je a není vhodné," citovala agentura Reuters mluvčího MOV Marka Adamse. "Soucítíme s nimi a samozřejmě víme, že je třeba si ji (Burkeovou) připomenout. Ale soutěže pro to nejsou nejlepším místem," dodal.

12:00
Slalomová část superkombinace začala

Druhá část superkombinace žen - slalom - v pravé poledne začala. Jako první jela Slovenka Saalová, ale spadla.

12:07
Strachová je se slalomem spokojená

Slalom se Šárce Strachové povedl. Druhá část superkombinace se jede v obráceném pořadí a Strachová je tak zatím v jasném vedení s náskokem 1,24 vteřiny. Před ní je však ještě 24 soupeřek.

12:18
Křížová dojela poslední, ale má radost

Sjezdová specialistka Klára Křížová jela na olympiádě svůj první slalom v letošní sezoně, a tak splnila svůj cíl: dojela. Přestože je její čas nejhorší ze všech se ztrátou 5,99 sekundy na vedoucí Rakušanku Kirchgasserovou, byla po dojetí hodně spokojená. "Ahoj všichni," zakřičela s úsměvem do kamery.

Šárka Strachová je zatím těsně druhá se ztrátou pouhých dvou desetin vteřiny na Michaelu Kirchgasserovou.

12:28
Sáblíková se už potkala i s Jaromírem Jágrem
12:45
Strachová byla ve slalomu nejlepší, celkově devátá

Šárka Strachová v superkombinaci doplatila na nevydařený sjezd, a přestože ve slalomu byla ze všech účastnic výrazně nejlepší, skončila nakonec na devátém místě. Druhá Češka Klára Křížová obsadila 19. pozici.

Vítězkou se stala Němka Höflová-Rieschová, která za sebou nechala stříbrnou Rakušanku Hospovou a bronzovou Američanku Mancusovou. Slovinka Mazeová končí na čtvrtém místě bez medaile.

Sjezdové lyžování, ženy - superkombinace: 1. Höflová-Rieschová (Něm.) 2:34,62 (1:43,72+50,90), 2. Hospová (Rak.) -0,40 (1:43,95+51,07), 3. Mancusová (USA) -0,53 (1:42,68+52,47), 4. Mazeová (Slovin.) -0,63 (1:43,54+51,71), 5. Gisinová (Švýc.) -1,50 (1:44,01+52,11), 6. Mowinckelová (Nor.) -1,53 (1:44,28+51,87), 7. Kirchgasserová -1,79 (1:45,72+50,69), 8. Fenningerová (obě Rak.) -1,82 (1:43,67+52,77), 9. Strachová (ČR) -1,99 (1:46,51+50,10), 10. Ferková (Slovin.) -2,27 (1:44,87+52,02), ...19. Křížová (ČR) -7,78 (1:44,89+57,51).

13:09
Hokejisté jsou v Soči kompletní

Hokejová reprezentace je v dějišti olympijských her v Soči kompletní. K osmi hráčům působícím v evropských soutěžích, kteří do Ruska přiletěli již ve čtvrtek, se dnes připojilo sedmnáct hokejistů ze zámořské NHL. Kouč Alois Hadamczik by na večerním tréninku měl mít k dispozici všech 25 hráčů z kádru.

13:24
Stíhačka biatlonistů bude pod zataženým nebem
13:38
Kanaďan Hamelin ovládl shorttrack

Kanadský rychlobruslař Charles Hamelin vyhrál na olympijských hrách v Soči úvodní závod v shorttracku a navázal na dva tituly z předchozích her ve Vancouveru.

Stříbro na trati 1500 metrů získal Číňan Chan Tchien-jü o pouhých sedm tisícin před domácí hvězdou korejského původu Viktorem Anem. Český reprezentant Vojtěch Loudín nepostoupil z úvodních rozjížděk.

Rychlobruslení na krátké dráze, muži - 1500 m: 1. Ch. Hamelin (Kan.) 2:14,985, 2. Chan Tchien-jü (Čína) 2:15,055, 3. An (Rus.) 2:15,062, 4. Celski (USA) 2:15,624, 5. Čchen Te-čchüan (Čína) 2:15,626, 6. I Han-pin (Korea) 2:16,466, 7. Whelbourne (Brit.) bez času, ...26. Loudín (ČR) - vyřazen v rozjížďce.

13:59
Strachová touží po medaili ze slalomu: Udělám pro to všechno

"Jízda ve slalomu mě potěšila a deváté místo je hezké, samozřejmě," řekla Strachová, která byla ve Vancouveru v kombinaci sedmá. Doufá, že podobně jako před čtyřmi lety zaútočí ve slalomu speciál na medaili. "Udělám pro to všechno," prohlásila obhájkyně bronzu.

Ideální slalom podle svých slov ale Strachová neodjela. "Nahoře jsem chybovala. Bylo i vidět, že rakouská závodnice, co jela za mnou, na mě kousek stáhla. Dole to celkem šlo. Byl to nejlepší čas, ale musíme se dívat na to, kolik tady bylo slalomářek," doplnila.

14:42
V curlingu se dařilo Kanaďankám i domácím reprezentantkám

Výsledky curlingu žen na ZOH v Soči: Kanada - Čína 9:2, Švýcarsko - USA 7:4, Švédsko - Velká Británie 6:4, Rusko - Dánsko 7:4. 

Kanadská skipka Jennifer Jonesová v utkání s Čínou

 

 

15:11
Medaile na obyvatele: Češi šestí

Když se přepočte zisk medailí na počet obyvatel, byla by Česká republika šestá. Ve všech kategoriích vládnou Norové.

Podrobná grafika je k nahlédnutí na webu Bloombergu.

15:35
Momentka ze Soči

Nepřehlédnutelná realita ruského Soči i s typickým autobusem v mnoha regionech zvaným "maršrutka".

15:39
Slovák Hossa si zahraje i se zlomeným prstem

Jedna z největších hvězd hokejové reprezentace Slovenska Marián Hossa má zlomený prst na noze. Prozradil to po příletu do Soči, jeho start na olympijském turnaji však není ohrožen. Zkušený kanonýr s tímto zraněním absolvoval i poslední zápasy v zámořské NHL.

"Odehrál jsem s tím poslední čtyři zápasy, dá se to. V brusli je to v pohodě, trochu horší v botě, ale celkově to není až tak zlé. Na začátku mě prst hodně bolel, ale už je to lepší," popsal pro oficiální web Slovenského hokejového svazu Hossa, jenž si v dosavadním průběhu sezony připsal v 55 zápasech NHL 50 bodů za 24 branek a 26 asistencí.

15:59
Lyžařka Gagnonová má kvůli zranění nejspíš po olympiádě

Kanadská lyžařka Marie-Michele Gagnonová si při pádu v dnešním slalomu do superkombinace poranila rameno a není jisté, zda bude moci na olympijských hrách nastoupit do dalších závodů. Čtyřiadvacetiletá vítězka lednové superkombinace Světového poháru v Zauchensee byla sanitkou převezena do nemocnice s podezřením na vykloubené rameno.

"Měla by ještě startovat v obřím slalomu a ve slalomu, ale teď není jisté, jestli to bude možné," řekla mluvčí kanadského týmu agentuře SID. Gagnonová se přitom před hrami dostala do velmi dobré formy, ve slalomu byla v aktuální sezoně SP čtyřikrát do šestého místa.

16:01
Loudín se vrátí ze Soči spokojený, zajel český rekord

Rychlobruslař na krátké dráze Vojtěch Loudín se sice na olympijských hrách v Soči aktivně představil jen v necelých 135 sekundách, domů však odjede spokojený. V závodě na 1500 metrů obsadil ve své rozjížďce nepostupové páté místo, ale časem 2:14,906 vytvořil nový český rekord.

Ze hry o postup do dalších bojů jej připravil souboj s Denisem Nikišou z Kazachstánu. "Dlouho jsme spolu bojovali a nemohl jsem ho předjet. Když se mi to podařilo, tak jsme měli lehčí kontakt, který mě zpomalil. A mezitím mi skupina odjela. Kdybych se jí udržel, mohlo to být jiné. To je ale jen kdyby," řekl Loudín ČTK.

Rychlobruslaři na krátké dráze Kateřina Novotná a Vojtěch Loudín

16:08
Stíhací závod biatlonistů odstartoval

O druhou medaili na letošní olympiádě bojují čeští biatlonisté. Na trati v běžeckém areálu Laura mají za sebou první střelbu vleže. Soukup i Moravec ji zvládli bez chyby.

16:12
Soukup se drží ve vedoucí skupině

Ve vedení závodu je skupina Björndalen, Šipulin, Le Guellec, Landertinger, Soukup a Fourcade. Všichni zvládli první střelnici bez chyby a jedou pohromadě.

16:15
Soukup bezchybný i na druhé střelnici

Druhou střelbu vleže zvádl Soukup také bez chyby a vyrazil znovu na trať bez jediného trestného kolečka. Björndalen a Šipulin jednou minuli a musejí na trestný okruh. Soukupovi patří průběžné třetí místo za vedoucím Fourcadem a druhým Landertingerem.

16:20
Střelba vestoje rozhodila čelo závodu

První střelba vestoje už ale Soukupovi tak dobře nevyšla. Dvakrát minul a musí na dvě trestná kola. Na jedno trestné kolo musejí Landertinger i Fourcade. Naopak se dařilo Moravcovi. Ani tentokrát neminul a bojuje o medaili.

16:26
Moravec se drží na třetím místě

Průběžné pořadí po třetí střelbě: 1. Fourcade, 2. Landertinger (+6,6), 3. Moravec (+7,6), 4. Eder (+9,1),... 10. Soukup (+31,2)

První závodníci přijíždějí opět na stadion a čeká je poslední střelba. Ta bude rozhodující v medailovém pořadí.

16:28
Moravec odstřílel bez chyby a jede si pro stříbro

Moravec odstřílel čistě i čtvrtou střelnici. Do posledního běžeckého úseku vyráží na druhém místě. Pokud vydrží, doběhne si do cíle pro stříbrnou medaili.

16:31
Moravec běží s náskokem víc než deset sekund

Průběžné pořadí po poslední střelbě: 1. Fourcade, 2. Moravec (+17 vteřin), 3. Beatrix (+33,8),... 20. Soukup (+1:36,4).

Moravec sice neběží nijak zvlášť rychle, ale jako jediný střílel naprosto suverénně a bez chyby.

16:34
Moravec je v cíli druhý. Češi mají stříbro z biatlonu

Fourcade doběhl na stadion jako první a užil si dojezd pro zlato. Jako druhý finišoval Moravec, jako třetí byl v cíli Beatrix. Francie má dva zástupce na stupních vítězů, Česko druhou medaili z biatlonu.

Ondřej Moravec v medailovém závodě na 12,5 km v Krasné Poljaně

16:42
Kvůli stížnostem snowboardistů se upravuje U-rampa

Pořadatelé olympijských her v Soči vyslyšeli stížnosti řady snowboardistů a rozhodli se upravit nebezpečnou U-rampu. Kvůli tomu byly dnes ve středisku Krasnaja Poljana o několik hodin odloženy tréninky.

Na U-rampu si stěžovali mimo jiné dvojnásobný olympijský šampion Shaun White nebo jeho americký kolega Danny Davis. Okraje U-rampy byly podle nich příliš strmé, což vedlo k nebezpečně tvrdým dopadům.

Snowboardisté si na olympiádě stěžovali také na příliš náročnou trať pro slopestyle, na níž při tréninku došlo k několika zraněním. Američan White, který ve slopestylu triumfoval pětkrát na X-Games, v tréninku také upadl a raději se odhlásil. Bude startovat jen na U-rampě.

16:51
Moravec získal stříbro ve stíhacím závodě

Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve stíhacím závodě na 12,5 kilometru na olympijských hrách a získal pro český biatlon po sobotním bronzu Jaroslava Soukupa ve sprintu druhou medaili v Soči. Devětadvacetiletý reprezentant se dokázal posunout z osmého místa po sprintu a nestačil jen na vítězného Martina Fourcadea z Francie.

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 33:48,6 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -14,1 (0), 3. Beatrix (Fr.) -24,2 (1), 4. Björndalen (Nor.) -25,9 (3), 5. Usťugov (Rus.) -36,7 (1), 6. Schempp (Něm.) -39,1 (1), 7. Svendsen (Nor.) -40,2 (1), 8. Eder (Rak.) -40,3 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -48,3 (1), 10. Landertinger (Rak.) -48,9 (3), ...20. Soukup -1:46,4 (4), Šlesingr (oba ČR) nestartoval.

17:09
Hokejisty čeká první trénink po příletu hvězd z NHL

Hráči z NHL doplnili evropskou část hokejové reprezentace a kompletní tým se chystá na led k prvnímu společnému tréninku.

17:44
Moravcovi skončila doba "bramborová"

Stříbrný biatlonista Moravec v cíli stíhacího závodu zářil radostí. "Doba bramborová skončila," radoval se. "Loni jsem byl docela ne naštvaný, ale hodně mě to mrzelo. Zato tohle je něco, na co jsem čekal docela dlouho, o čem jsem snil. Olympiáda je vrchol, tohle dokázat, já ani nevím, co mám pořádně říct," hledal slova.

Čtvrtých míst totiž v minulém roce nastřádal dost. Na světovém šampionátu v Novém Městě mu po bronzu ze smíšené štafety dvakrát těsně unikla individuální medaile, ve vytrvalostním závodu i v závodu s hromadným startem doběhl čtvrtý.

17:55
Nizozemci vládnou v Soči rychlobruslařským soutěžím

Také třetí rychlobruslařský závod na olympijských hrách v Soči ovládli Nizozemci, kteří obsadili na 500 metrů kompletní stupně vítězů. Historicky prvním nizozemským vítězem v nejkratším sprintu se stal Michel Mulder, když v součtu dvou jízd porazil o pouhou setinu sekundy Jana Smeekense. Stupně vítězů zkompletovalo vítězovo dvojče Ronald.

Nizozemci tak zatím v olympijské Adler Areně získali sedm medailí z devíti možných. Kompletní sadu brali už v sobotním závodu na 5000 m, který vyhrál Sven Kramer. Pouze v neděli na 3000 m narušily hegemonii rychlobruslařské velmoci Češka Martina Sáblíková a Ruska Olga Grafová, jež se seřadily na medailových pozicích za vítěznou Ireen Wüstovou.

Michel Mulder, Jan Smeekens a Ronald Mulder v cíli rychlobruslařského sprintu v Soči

Muži - 500 m: 1. M. Mulder 69,312 (34,63+34,67), 2. Smeekens 69,324 (34,59+34,72), 3. R. Mulder (všichni Niz.) 69,46 (34,96+34,49), 4. Mo Te-pom (Korea) 69,69 (34,84+34,85), 5. Kato 69,74 (34,96+34,77), 6. Nagašima (oba Jap.) 70,040 (34,790+35,25), 7. Kreč (Kaz.) 70,048 (35,046+35,00), 8. Ihle (Něm.) 70,10 (34,99+35,11), 9. Was (Pol.) 70,21 (35,01+35,19), 10. Junio (Kan.) 70,25 (35,15+35,09).

18:11
Švýcar Cologna zařídil svou medailí dětem prázdniny

Díky nedělnímu triumfu švýcarského běžce na lyžích Daria Cologni na olympijských hrách v Soči měly dnes děti v jeho rodišti Val Müstair volno. Na oslavu zlata ze skiatlonu mohli zůstat doma nejen školáci, ale i děti z mateřských školek.

"Je to symbol naší radosti," vysvětlil jeden z představitelů obce důvod volného dne. Místní rodák Cologna získal v neděli v Soči své druhé olympijské zlato v kariéře.

18:18
Krejčí věří, že si do Soči přenese pohodu z Bostonu

Útočník David Krejčí přiletěl do Soči jako aktuálně nejproduktivnější český hráč v NHL. Opora Bostonu věří, že si pohodu z klubu přenese i do národního týmu, a bude se mu v Rusku dařit. "Musím si sednout s týmem a se spoluhráči. Snad nám to klapne od prvního tréninku a půjde nám to i v zápase," přál si.

Hrát by měl ve druhé formaci s Jakubem Voráčkem a Ondřejem Palátem. "Voras už toho odehrál hodně v NHL, výborný hráč, na toho se těším. A Ondra má výbornou fazonu, zatím se mu daří, vyhlásili ho nováčkem ledna," uvedl Krejčí.

Ze Soči se chce vracet s medailí. "Přijeli jsme si pro ni. Spousta z nás už dokázala velké věci v NHL. Když se dáme dohromady a začne to mezi námi rychle klapat, můžeme porazit kohokoliv," řekl Krejčí.

David Krejčí (vpravo) a Jarome Iginla v dresu Bostonu Bruins

18:32
Krasobruslařka Lipnická odjela trénovat do Moskvy

Patnáctiletá Julia Lipnická v soutěži družstev nadchla krasobruslařský svět a stala se jednou z hlavních favoritek na olympijské zlato. Kvůli přípravě na individuální soutěž, která v Soči začne ve středu 19. února, opustila ruská závodnice dočasně olympijskou vesnici a odjela trénovat do Moskvy.

"Budu se tam připravovat, protože jsme na to zvyklí. Nemáme tady moc času na ledě, takže jsme se společně s trenérem rozhodli, že bude lepší vrátit se do Moskvy," vysvětlila novinářům.

V soutěži družstev suverénně ovládla krátký program i volnou jízdu, čímž navázala na fenomenální představení na mistrovství Evropy. I když teď v Soči není, její jméno často zní v krasobruslařských kuloárech. "Je to génius," složil jí poklonu nejslavnější člen ruského týmu Jevgenij Pljuščenko.

18:58
Finále akrobatického lyžování mužů začíná

Na trati v Rosa Chutoru začíná finále akrobatického lyžování mužů. Na startu je dvacet závodníků, hlavními favority jsou Kanaďané, Alex Bilodeau a Mikael Kingsbury. Do druhé jízdy postoupí dvanáct závodníků, do třetí pak šest. Z této závěrečné šestice vzejdou medailisté.

Trať měří 247 metrů a má sklon 28 stupňů.

19:23
Zámořské týmy kralují v hokejovém turnaji žen

V pondělních utkáních skupiny A jasně dominovaly zámořské celky. Oba týmy mají na kontě plný počet šesti bodů a postupují do semifinále.

USA - Švýcarsko 9:0 (5:0, 1:0, 3:0)
Branky: 10. a 34. Lamoureuxová, 11. a 16. Kesselová, 41. a 44. Coyneová, 11. Deckerová, 15. Knightová, 56. Carpenterová.

Kanada - Finsko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 50. Agostaová-Marcianoová, 53. Heffordová, 57. Johnstonová.

19:29
Švédsko vede curlingovou soutěž mužů

Dramatickou koncovku nabídli curleři Ruska a Dánska, kde o vítězi utkání musel rozhodnout až dodatečný end. V soutěži vede Švédsko.

Muži: Velká Británie - Rusko 7:4, Švédsko - Švýcarsko 7:5, Čína - Dánsko 7:4, Kanada - Německo 11:8, Norsko - USA 7:4, Dánsko - Rusko 11:10 po dodatečném endu, Švýcarsko - Kanada 5:4, Švédsko - Velká Británie 8:4.

Pořadí: 1. Švédsko 2 výhry/0 porážek, 2. Čína a Norsko 1/0, 4. Dánsko, Velká Británie, Kanada a Švýcarsko 1/1, 8. Německo a USA 0/1, 10. Rusko 0/2.

19:39
Hokejisté si zatrénovali, Jágr budil pozornost
19:42
Bobista Quinn uvázl v Soči po koupelně i ve výtahu

Smůlu jako hrom má v Soči americký bobista Johnny Quinn. Třiatřicetiletý reprezentant USA, který se v den zahájení zabouchl v koupelně, tentokrát uvázl ve výtahu.

Quinn umístil na svůj twitter fotografii, na které se snaží uvnitř výtahové kabiny rukama rozevřít dveře. Snímek doprovodil komentářem: "Tomuhle nikdo neuvěří, ale zrovna jsme uvázli ve výtahu." Ve výtahu se zasekl, když jel v olympijské vesnici na večeři. Ven se ale prý dostal bez použití hrubé síly.

Jeho únik z koupeny se bez násilí neobešel. "Neměl jsem u sebe telefon, abych si zavolal pomoc, tak jsem využil bobistického tréninku, abych se dostal ven," komentoval tehdy fotografii rozštípaných dveří.

19:47
Zlatá medaile čeká na holky, shodují se biatlonisté Moravec a Soukup

V pokoji biatlonistů Ondřeje Moravce a Jaroslava Soukupa budou po medailovém ceremoniálu za dnešní stíhací závod viset už dvě medaile - bronz a stříbro. Týmu tak chybí už jen ta nejcennější, zlatá. Na koho to padne?

"Nevím," komentoval naděje Soukup, ale po chvíli upřesnil: "Holky jsou na řadě, ne? Musíme je trochu vyhecovat, my už jsme si to tady odpracovali, teď si to už budeme jen užívat. Ať teď zamakají ony," shodli se čeští biatlonoví medailisté s úsměvem.

20:15
Turínský vítěz Begg-Smith v boulích upadl a ukončil kariéru

Ošklivým pádem v kvalifikaci skončila snaha australského akrobata Dalea Begga-Smithe o zisk třetí olympijské medaile v jízdě v boulích. Devětadvacetiletý šampion z Turína 2006 a bronzový medailista z Vancouveru pak oznámil, že to byl jeho poslední závod v kariéře.

Kanadský rodák, majitel kompletní medailové sbírky z mistrovství světa a úspěšný podnikatel v internetovém průmyslu s milionovými příjmy, se před touto sezonou vrátil po třech letech do Světového poháru s vidinou dalšího olympijského úspěchu. Ze čtyř startů, které mezi elitou absolvoval, bylo jeho maximem páté místo.

"Byl to zoufalý krok. Věřil jsem v zázračný výkon," řekl Begg-Smith. Na otázku, zda ještě bude závodit, odpověděl jasně: "Ne."

Turínský vítěz Dale Begg-Smith upadl v boulích a ukonřil kariéru

20:32
Kanaďan Bilodeau vybojoval po Vancouveru zlato v boulích i v Soči

Kanadský boulař Alex Bilodeau zvítězil v soutěži akrobatických lyžařů, stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru. Druhý skončil jeho krajan, mistr světa Mikaël Kingsbury. Třetí příčku obsadil domácí reprezentant Alexandr Smyšljajev.

20:46
Sáblíková byla nadšená, jako by si šla pro zlato

Zlato z Vancouveru v závodě na 3000 metrů sice rychlobruslařka Martina Sáblíková neobhájila, ale přebírání stříbrné medaile si při dnešním slavnostním ceremoniálu v Soči užila naprosto stejně.

"Byla jsem hrozně nervózní. Bylo mi, jako bych stála na nejvyšším stupínku. Bylo to prostě úžasné," svěřila se poté, co jí cenný kov pověsili na krk. Medaile je podle ní podobně těžká jako ta z minulé olympiády, tedy hodně. "Je krásná. Musí být, protože jde o olympijskou medaili. Ta musí být krásná," dodala se smíchem.

20:52
Výsledky závodu akrobatických lyžařů v boulích

Kanadský boulař Alex Bilodeau vybojoval v dnešním finále zlato, stejně jako před čtyřmi lety ve Vancouveru a stal se prvním akrobatickým lyžařem, kterému se podobný kousek podařil. Druhý skončil jeho krajan, mistr světa Mikaël Kingsbury. Třetí příčku obsadil domácí reprezentant Alexandr Smyšljajev, který na čtvrté místo odsunul dalšího kanadského reprezentanta Marca-Antoina Gagnona.

Bilodeau zaváhal v úvodním finálovém kole, kdy po prvním skoku dopadl na patky a mezi boulemi poměrně dlouho hledal rytmus. Obsadil tak až osmou pozici, ale na postup do dvanáctičlenného druhého finále mu to s přehledem stačilo.

Muži - jízda v boulích: 1. Bilodeau 26,31 b., 2. Kingsbury (oba Kan.) 24,71, 3. Smyšljajev (Rus.) 24,34, 4. Gagnon (Kan.) 23,35, 5. Reiherd (Kaz.) 22,80, 6. Deneen (USA) 22,16, 7. Graham (Austr.), 8. Cavet (Fr.), 9. Marquis (Kan.), 10. Kolmakov (Kaz.).

21:31
Česko je na 12. místě v medailovém pořadí

Díky stříbrné medaili, kterou ve stíhacím závodu biatlonistů přidal Ondřej Moravec, patří českému týmu 12. příčka v medailovém pořadí olympijských her v Soči. Vede Kanada s bilancí 3 zlaté, 3 stříbrné, 3 bronzové medaile, druhé je Nizozemí (3-2-2), třetí Norsko (2-1-4). Pořadatelské Rusko je zatím šesté (1-2-3).