Tomáš Kraus se dnes druhým místem v Arose rozloučil se sezonou. Už před startem ve Švýcarsku si řekl, že jede v této zimě naposledy, závodil pak jako o život a prohrál jen s domácím Alexem Fivou.

"Před závodem jsem se rozhodl, že další v této sezoně už nepojedu. A jezdil jsem tak, že nenechám nikomu volný místo, a vyšlo to," řekl Kraus ČTK.

Sezonu se rozhodl ukončit tři závody před koncem Světového poháru. "Všechno jsem od srpna podřizoval olympiádě a už se mi špatně hledá jiskra, která je potřeba, abych jezdil se vším všudy," vysvětlil čtyřnásobný celkový vítěz SP ve skikrosu.

Právě proto, že startoval v sezoně naposledy, jezdil s plným nasazením. "Dokázal jsem se pořádně vyhecovat a soupeře vždy zmáčknout," řekl Kraus.

Po kvalifikaci přitom neměl dobrou výchozí pozici. Ve čtvrtek zajel až 22. čas a od čtvrtfinále měl ve vyřazovacích jízdách nejhorší startovní místo. Starty se mu ale dařily, dokázal se díky tomu v první levotočivé zatáčce na soupeře natlačit a vždy vyšel ze souboje vítězně.

"Bylo to strašně natěsnané, musel jsem je tam pokaždé natlačit, protože jinak by mě předjeli. Každou jízdu to byl boj a střet, ale byl jsem naštvaný a rozhodnutý, že tam nenechám místo volný a za každou cenu je zavřu. Bylo to padesát na padesát, jak z toho vyjedu, ale naštěstí jsem se vždy dostal dopředu," řekl Kraus.

Druhým místem, svým nejlepším výsledkem v této zimě, oslavil pondělní čtyřicetiny a páteční svátek. Především si ale po osmnáctém místě na olympijských hrách v Soči spravil trošku náladu. "Přesně tak," přitakal.

Měl i jednu špatnou zprávu pro soupeře. Ve čtyřiceti letech ještě nehodlá končit. "Musím si udělat organizační věci, ale vidím to na další dvě sezony," uvažoval Kraus. Motivaci plánoval upřít na MS za rok v Kreischbergu a na X-Games.

Související