Jaké jsou aktuální trendy v oblasti MBA vzdělávání?

Zmínil bych dva hlavní. Prvním je specializace a druhým zvyšující se podíl on-line studia. Dříve běžné prezenční MBA studium se již stává spíše raritou. Kdo chtěl získat MBA titul např. z americké univerzity, musel skončit v zaměstnání a odjet studovat do USA. Dnes je toto studium díky on-line prostředí možné absolvovat odkudkoli a s naprostou flexibilitou. Stejně tak jako na naší partnerské univerzitě Patten University v Kalifornii, ve spolupráci s níž nabízíme tzv. duální MBA studium.

Co se naopak nemění, je fakt, že MBA studium stále zůstává nejefektivnějším akcelerátorem manažerské kariéry, a to na všech manažerských úrovních.

Štěpán Mika (35)

je ředitelem a majitelem institutu CEMI (Central European Management Institute). Vystudoval ekonomiku a management obchodu a mezinárodní vztahy. Před založením institutu CEMI působil ve společnostech Škoda Auto a americké Office Depot.

V čem spočívá princip zmíněného duálního studia?

Po absolvování našeho on-line studijního programu pokračuje student v dalším specializačním studiu u partnerské univerzity, samozřejmě také on-line, a ve finále tak získá dva MBA diplomy od různých institucí. Naše partnerská univerzita je dokonce držitelem jedné z nejprestižnějších světových akreditací od renomované asociace WSCUC uznávané i Ministerstvem školství USA.

Jak dlouho takové duální MBA studium trvá?

Studium u nás trvá standardně rok a po absolvování všech deseti studijních modulů završených obhajobou diplomové práce může student pokračovat na Patten University. Tam už studium trvá jen čtyři měsíce, což je možné díky tomu, že univerzita uznává kredity získané absolvováním našich studijních modulů. Naši studenti tam tak musí absolvovat už pouhé čtyři studijní moduly.

A z jakých specializací mohou v rámci tohoto duálního on-line MBA studia zájemci vybírat?

U nás mají na výběr ze dvou oborů, které toto duální MBA umožňují: Executive MBA vyučovaný v češtině a Global business leadership vyučovaný v angličtině. Na Patten University, kde je pochopitelně znalost angličtiny nezbytná, si potom mohou vybrat ze sedmi specializací - HR management, IT management, finance, sales, strategic management, health care, general management.

Proč bych se jako zájemce měl rozhodnout pro duální MBA u vás, kdybych mohl studovat on-line rovnou na zahraniční univerzitě?

Argument je jednoduchý, je to prostě výhodnější, finančně i časově. Díky kvalitní koncepci našich studijních modulů jsou našim studentům uznány kredity z absolvované výuky na CEMI a celé duální MBA je tak možné získat již za 16 měsíců.

Samotné studium pouze na Patten University přitom trvá dva roky a stojí cca o 120 000 korun více než kompletní duální MBA u nás. Po celou dobu studia na zahraniční univerzitě je studentovi stále k dispozici náš tým a studijní podpora v češtině. Za naše studenty také vyřizujeme veškerou administrativu nutnou k přijetí na Patten University.

Navíc - dva jsou prostě více než jeden a s jedním MBA diplomem z CEMI, středoevropské jedničky, a druhým z USA, kolébky MBA, se už na pracovním trhu neztratíte opravdu nikdy a nikde.

 

Rozhovor byl publikován v magazínu Kariéra speciál.