Nová regionální kancelář agentury Grafton Recruitment byla otevřena v Pardubicích. Zájemci z řad uchazečů o zaměstnání i firmy, které poptávají kvalitní posily do svých týmů, mají nyní možnost využít služeb specializovaných konzultantů.

Nová pobočka sídlí na Sukově třídě, v budově sídla Krajského úřadu. Jedná se již o 15. pobočku společnosti Grafton Recruitment v České republice.

„Kancelář v Pardubicích jsme se rozhodli otevřít především proto, abychom ještě zvýšili komfort a servis klientům z řad firem i uchazečů o práci, ať už jde o stálé pracovní poměry či dočasně přidělené zaměstnance,“ konstatuje ředitelka nové filiálky Marcela Moravcová.

Tým specialistů z personální agentury Grafton Recruitment je připraven maximálně přispět ke snížení nezaměstnanosti a k oživení pracovního trhu v daném regionu. Stovky nových míst na Pardubicku teď kupříkladu nabídnou poskytovatelé práce z oblasti automobilového průmyslu, přičemž zájem se bude týkat především kandidátů pro výrobní a provozní segment.

Průzkum personální agentury Grafton Recruitment ukazuje, že po stagnaci průmyslové výroby během uplynulých let by letošní rok mohl znamenat radikální změnu.

„Rychle rostoucí objem výroby i zakázek v průmyslu bude firmy nutit získávat nové kvalifikované pracovníky s technickým vzděláním, kterých je už dnes v některých oborech nedostatek,“ poznamenává Marcela Moravcová, která je zodpovědná i za vedení pobočky společnosti v Hradci Králové. Z aktuálního přehledu platů, který agentura sestavila letos v červnu, také vyplývá, že průměrný měsíční plat výrobního inženýra v pardubickém regionu se pohybuje kolem 33 000 korun, mistr si přijde na částku okolo 25.000 korun čistého, operátor výroby si ve stejném regionu vydělá zhruba 17 000 korun a skladník zde pobírá přibližně 16 000 korun měsíčně.

Související