Peter Valert je odborník na anglosaské právo, který se specializuje zejména na právo informačních technologií, duševního vlastnictví a má rozsáhlé zkušenosti v oblasti veřejného sektoru. Peter Valert se také zaměřuje na právní poradenství v oblasti obchodního práva, fúzí a akvizic, private equity a mezinárodní arbitráže. V kanceláři Havel, Holásek & Partners bude společně s Jaroslavem Havlem odpovědný zejména za rozvíjení praxe v oblasti mezinárodních právních služeb, kde v této funkci nahradí Jana Holáska.

Peter Valert má více než devatenáctiletou praxi v advokacii. Před svým příchodem do Havel, Holásek & Partners působil osm let v pražské kanceláři DLA Piper, z toho 6 let na pozici vedoucího partnera, a byl také vedoucím skupiny, která se zaměřovala na právní poradenství v oblasti duševního vlastnictví a práva informačních technologií pro celý region střední a východní Evropy. Úspěšně otevřel, řídil a rozšířil pobočky DLA Piper a CMS Cameron McKenna v Bulharsku. V mezinárodní kanceláři CMS Cameron McKenna v Praze působil celkem více než jedenáct let, z toho pět let na pozici partnera a dva roky na pozici vedoucího partnera bulharské pobočky.

Peter Valert má rozsáhlé zkušenosti s právním poradenstvím filmovým a produkčním společnostem a jednotlivcům, včetně režisérů, scénáristů, herců a kameramanů. V rámci asociace Motion Picture Association of America byl v letech 1997 - 2005 zvolen oficiálním zástupcem pro ČR, aby poskytoval MPA právní poradenství v oblasti regulace, autorského a mediálního práva.

Vystudoval University of California v Los Angeles (UCLA) a Whittier College School of Law v USA. Hovoří plynně česky a anglicky a je zapsán jako advokát v Kalifornské advokátní komoře a jako zahraniční advokát v České a Bulharské advokátní komoře.

Ve volném čase rád čte a cestuje. Aktivně se věnuje kinematografii.

 

Předchozí informace o advokátní kanceláři kancelář Havel, Holásek & Partners:

Jan Holásek odchází, advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners však změnu jména neplánují - čtěte ZDE

Novým vedoucím advokátem v kanceláři Havel, Holásek & Partners je Tomáš Varoščák - čtěte ZDE

Jaroslav Tajbr, Zuzana Záhumenská a Lucie Pap Pressburgerová přecházejí z advokátní kanceláře DLA Piper do týmu Havel, Holásek & Partners - čtěte ZDE

 

Související