Pavel Matoušek (46) bude ve své pozici odpovědný za vytváření a naplnění dlouhodobé strategie společnosti, a v jeho kompetenci bude také řízení, kontrola a koordinace vrcholového managementu.

Pavel Matoušek má více než dvacetiletou praxi v řídicích funkcích ve strojírenských, investičních, ale také poradenských společnostech. Svoji kariéru odstartoval v polovině 90. let ve společnosti KORADO. Téměř dva roky pracoval jako ředitel projektu v M.L.Moran, investiční skupině v oblasti private equity. Od října 2004 do srpna 2007 zastával funkci generálního ředitele ve společnosti MOTOCO, dceřiné společnosti Tecumseh Products Company, v níž byl zodpovědný za obměnu vrcholového managementu, zvýšení kvality a objemu výroby, výzkum a vývoj. V USA se v týmu manažerské společnosti Alixpartners podílel na restrukturalizaci mateřské společnosti. Od srpna 2011 byl Pavel Matoušek téměř dva roky generálním ředitelem v proexportně orientované společnosti ELFE, kde se věnoval zejména vytvoření mezinárodní strategie společnosti, navázání nových obchodních vztahů, zvýšení finanční výkonnosti a přípravě společnosti na akvizici. 

Pavel Matoušek vystudoval Podnikohospodářskou fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze a Elektrotechnickou fakultu Českého vysokého učení technického. Dále získal titul MBA na Prague International Business School. Hovoří anglicky, německy a rusky.

Ve volném čase se rád věnuje sportu, zejména cyklistice, lyžování a golfu.

Související