Rada ČRo na mimořádném zasedání měla jednat o možném porušení zákona Peterem Duhanem kvůli zaměstnávání syna Andreje v Českého rozhlasu. Duhan, který byl v čele rozhlasu od července 2011, se zasedání rady nezúčastnil.

„Přetrvávající zdravotní komplikace z poslední doby mi nedovolují ve funkci generálního ředitele nadále pokračovat, a proto se funkce generálního ředitele Českého rozhlasu vzdávám ke dni 3. listopadu 2015,“ citoval Stehlík z rezignačního dopisu.

Peter Duhan již v úterý před plánovaným zasedání rady a spekulacemi o jeho možném odvolání vydal tiskové prohlášení, ve kterém uvedl, že žádný zákon neporušil. „Jsem přesvědčený o tom, že jsem jako generální ředitel Českého rozhlasu žádný zákon neporušil a důvodem k mému odvolání nemůže být údajný střet zájmů, a tedy i porušení zákona o ČRo,“ uvedl. Podle šéfa rozhlasu, který se odvolával na stanovisko renomovaných právníků, se pravidlo o osobě blízké, o němž se v této souvislosti hovořilo, vztahuje pouze na členy rady, nikoliv na generálního ředitele.