Martin Skalický se trhu s komerčními nemovitostmi intenzivně věnuje již od jeho formování po roce 1989. Od roku 1993 působil v britské poradenské firmě Cushman &Wakefield (dříve Healey & Baker), kde se zabýval oceňováním nemovitostí a vyhledáváním obchodních příležitostí pro klienty. Několik let působil v zahraničí – pro společnost ING Real Estate Investment Asset Management řídil portfolio významných komerčních nemovitostí ve Varšavě a ve Štětíně.

Od roku 2007 pracoval Martin Skalický pro REICO investiční společnost České spořitelny, mezi jejíž přední aktivity se řadí správa a administrace ČS nemovitostního fondu. Na pozici investičního ředitele se aktivně podílel na tvorbě portfolia nemovitostí, od roku 2012 zodpovídal za řízení celého fondu z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele.

„Mám rád nové výzvy. Své znalosti a zkušenosti jsem připraven při budování fondu EDULIOS maximálně využít. Moc se na to těším a věřím, že mi to umožní další profesní růst v zajímavém a dynamickém prostředí,“ uvedl Martin Skalický.

Skalický patří k předním odborníkům na oblast nemovitostí v České republice, což dokládá i fakt, že je od roku 2006 členem Royal Institution of Charteres Surveyors (Britská komora profesních odborníků) a držitelem titulu MRICS. Několik let zároveň pracoval v představenstvu této komory v České republice.

Martin Skalický vystudoval Fakultu stavební na ČVUT v Praze. Je ženatý a má dceru. Mezi jeho koníčky patří cestování a sport, ve volném čase se věnuje také včelaření.