Jörg Mathew (52), člen představenstva HOCHTIEF CZ odpovědný za ekonomiku a finance, byl 8. prosince 2016 zvolen viceprezidentem Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK).

„Obchodní vztahy mezi Německem a Českou republikou mají dlouhou historii. Jsem rád, že se budu moci zapojit do ještě intenzivnější výměny zkušeností a potřeb napříč sektory. Mojí snahou bude samozřejmě i pozvednout povědomí o profesionalitě českých stavebních firem mezi zahraničními investory,“ říká Jörg Mathew.

Ve společnosti HOCHTIEF působí již od roku 1988. Začínal v Düsseldorfu jako projektový manažer a poté se stal vedoucím pobočky HOCHTIEF CIVIL v Drážďanech. Kromě jiného byl také vedoucím oddělení controllingu v HOCHTIEF Umwelt GmbH, senior auditorem a zástupcem vedoucího oddělení interní audit HOCHTIEF v Essenu. V letech 2012 a 2013 působil jako jednatel HOCHTIEF Trade Solution ltd. v Honkongu. V květnu 2016 byl zvolen do představenstva ČNOPK.


Česko-německá obchodní a průmyslová komora byla založena v roce 1993. Má sídlo v Praze a poskytuje služby jak na objednávku veřejnosti, tak i pro své členy, i speciální služby pro podniky.

 

Související