Gráinne Moynihan (41)nastoupila do československé operační jednotky Coca-Cola HBC v červnu 2016 a dosud zde v rámci financí vedla oddělení controllingu. Předtím působila v irské pobočce Coca-Cola HBC, a to od roku 2012 na pozici Supply Chain Finance Senior Manager a následně od roku 2014 jako Commercial Finance Senior Manager.

Předchozí zkušenosti si přinesla ze společnosti Britvic, kde pracovala dva roky, a ze společnosti Diageo, kde působila 11 let.

Úspěšně absolvovala bakalářské studium na Trinity College v Dublinu v oboru francouzský jazyk a historie a získala mezinárodní účetní certifikaci CIMA.

Nástupem Grainne Moynihan se počet žen v jedenáctičlenném top managementu společnosti zvýšil již na čtyři, zatímco na počátku roku 2016 to byla nula. Personální ředitelkou je Marcela Pekníková, Martina Bona vede oddělení Business Performance a Simona Polášková řídí Commercial Excellence. „Za mix mužů a žen jsme rádi, diverzita nám pomáhá dělat kvalitnější rozhodnutí. Ale neuplatňujeme žádné kvóty, všechny vyšly z výběrových řízení jako nejlepší,“ vysvětluje generální ředitel Tomáš Gawlowski.

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko dnes zaměstnává přibližně tisíc pracovníků osmi různých národností.

Související