Petr Žabža (41) zahájil kariéru jako burzovní makléř v Československé obchodní bance. Další profesní zkušenosti v oblasti investičního poradenství a péče o klientskou bázi investorů získával například v Dresdner Bank ČR, Komerční bance nebo Bank Sal. Oppenheim Jr. & Cie. Více než deset let působil ve finanční skupině Patria. Nejprve jako senior makléř zodpovídal za klientské portfolio investorů, koučování nově příchozích členů prodejního a makléřského týmu a za návrh a implementaci marketingové strategie firmy. V roce 2014 byl jmenován výkonným ředitelem a členem představenstva společnosti Patria Online s manažerskou odpovědností za hospodaření a výsledky firmy. Následně měl jako ředitel on-line prodeje, marketingu a komunikace na starosti také rozvoj a chod on-line prodejních kanálů společnosti Patria Finance a odpovídal za interní a externí komunikaci společnosti. Byl členem interního communication boardu skupiny ČSOB a komunikátorem za společnost Patria.

„Po celou svou pracovní historii se pohybuji ve světě investic. Vést a rozvíjet oblast investičních produktů v ING Bank, která se na českém trhu dlouhodobě profiluje jako odborník na zhodnocování úspor, je pro mě přirozený krok v kariérním rozvoji. ING Bank vnímám jako lídra v oblasti online distribuce podílových fondů předních světových správců a věřím, že moje dosavadní profesní zkušenosti přispějí k dalšímu růstu tohoto segmentu,“ říká Petr Žabža, nový ředitel investičních produktů ING Bank v ČR.

Petr Žabža studoval obor finance na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a v současné době se věnuje studiu andragogiky se zaměřením na personální management na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Je absolventem makléřských zkoušek I. a II. kategorie a derivátů.

K jeho zájmům patří novinářská a reportážní fotografie, studium nových přístupů v oblasti lidské motivace a silniční cyklistika.

 

Související