Jiří Feix (45) je nově v čele Hypoteční banky, která patří do skupiny ČSOB. Nový generální ředitel a předseda představenstva střídá na vrcholovém postu Jana Sadila, který se po třinácti letech v dubnu přesunul do představenstva ČSOB.

Hypoteční banka ve Feixovi získává loajálního a zkušeného bankovního manažera. Feixovi je pětačtyřicet let a celá jeho dosavadní profesní kariéra je spojena s ČSOB - pracuje pro ni od roku 1995. Jeho profesní životopis mimo jiné vypichuje zejména zkušenosti z úvěrování firem a podnikatelů - od poskytování a schvalování úvěrů přes vymáhání až po vývoj nových produktů a procesů. Zabýval se také oblastí financování zahraničního obchodu. Poslední dva roky v ČSOB vedl útvar spotřebního financování, kterému se podle hodnocení banky podařilo zvýšit prodeje a zviditelnit ČSOB v této části bankovního byznysu.

Feixovým hlavním úkolem bude udržet Hypoteční banku na pozici lídra hypotečního trhu, kterou se její největší konkurent Česká spořitelna snaží v posledních dvou třech letech získat zpátky. Tržní podíl Hypoteční banky podle statistik ministerstva pro místní rozvoj na konci loňského roku činil 29,2 procenta, což je meziroční zvýšení o 1,4 procentního bodu. Tržní podíl České spořitelny meziročně stagnoval na úrovni mírně nad 26 procenty.

Hypoteční banka je jedinou specializovanou bankou svého druhu na trhu a tato strategie se ČSOB vyplácí. Během šestadvaceti let vyrostla bilanční suma hypoteční banky na 254 miliard korun. Podle tohoto ukazatele tak na konci loňského roku šlo o šestou největší bankou, a to za bankou ČSOB, Českou spořitelnou, Komerční bankou, UniCredit a Raiffeisenbank. Do celoročního čistého zisku skupiny ČSOB, který přesáhl 15 miliard korun, samotná Hypoteční banka přispěla 3,2 miliardy korun. Ke konci roku 2016 měla Hypoteční banka 560 zaměstnanců.

 
Související