Jürgen Verschaeve přichází z KBC Asset Managementu, kde získal bohaté zkušenosti v oblasti správy aktiv, portfolio managementu, řízení rizik či business developmentu. V KBC Asset Managementu působil již od roku 1996 na různých pozicích, naposledy od roku 2013 jako Chief Investment Officer. Jürgen Verschaeve vystudoval matematiku a aplikovanou ekonomii na belgické Universite catholique de Louvain. Mluví plynně anglicky a nizozemsky.

„Jürgen Verschaeve je zkušeným odborníkem ve svém oboru a jsme přesvědčeni, že svým příchodem obohatí know-how společnosti a pomůže k dosahování ještě lepších výsledků. Ve funkci nahradí Jaroslava Mužíka, který si za téměř 5 let výborně odvedené práce pro ČSOB Asset Management zaslouží velké poděkování. Věřím, že se nám podaří na jeho práci úspěšně navázat,“ říká Nicole Krajčovičová, členka představenstva ČSOB AM. Jmenování Jürgena Verschaeve do funkce člena představenstva podléhá schvalovacímu řízení ČNB.

 

Jaroslav Mužík mezi lety 2012 až 2015 působil ve funkci předsedy dozorčí rady ČSOB AM a od roku 2016 zastával pozici generálního ředitele a předsedy představenstva. Od ledna 2013 byl také členem dozorčí rady ČSOB Penzijní společnosti. Do ČSOB nastoupil v roce 2007 na pozici výkonného ředitele Spotřebního financování. „Rozhodl jsem se, že své působení v investiční společnosti uzavřu koncem května. Nově se chci věnovat rodině, zálibám a podnikání,“ komentuje své rozhodnutí Jaroslav Mužík.

Související