Veronika Muroňová pracuje v ostravské huti od roku 2008. Doposud působila jako HR koordinátorka pro region východní Evropy v sekci plochých výrobků a zároveň jako vedoucí oddělení personální podpory. Od roku 2011 zastupovala ředitele pro personalistiku.

V minulosti zastávala také pozici vedoucí oddělení vzdělávání, rozvoje a náboru zaměstnanců, byla jednatelkou dceřiné společnosti Hoteltrans a koordinovala HR projekty v Německu, Polsku a Rumunsku. Pod jejím vedením získal tým vzdělávání a rozvoje třikrát ocenění za nejlepší HR projekt roku v České republice a v roce 2016 také ocenění za podporu žen v hutní firmě.  

Dlouhodobě propaguji myšlenku, že ženy mohou uspět i v těžkém průmyslu a v odvětvích, kde dominují muži, pokud jsou ochotny tvrdě pracovat, vědí, čím chtějí přispět, a najdou pro svou vizi podporu managementu. Budu moc ráda, když můj úspěch bude inspirací pro další ženy,“ říká ke svému jmenování Veronika Muroňová.

Veronika Muroňová je absolventkou Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

Mezi její koníčky patří relaxace a sportovní aktivity v Beskydech, vlastní módní design a příprava kulinářských specialit. 

Související