Petr Kohout (45) nastoupil na konci loňského roku na pozici Chief Operating Officer a bude zodpovědný za vybudování a řízení podpůrných procesů při transformaci české pobočky ING Bank na univerzální banku a za její každodenní provoz.

V minulosti zastával řadu významných manažerských pozic v sektoru finančních služeb – v České republice i v zahraniči. Větší část své profesní kariéry strávil ve skupině Société Générale, kde se věnoval zejména  oblasti spotřebitelského financování a leasingu automobilu. Před nástupem do ING Bank pracoval 3 roky jako Group Chief Financial Officer ve skupině Home Credit International.

Petr Kohout vystudoval mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ve volném čase rád sportuje a jeho zálibou je rovněž cestování.

Radek Mlčák (40), který se vrací po pěti letech působení v zahraničí, zaujímá pozici Chief Financial Officer ING Bank ČR. Mlčák má dlouholetou praxi v oblasti bankovnictví. Do ING Bank ČR nastoupil již v roce 2005 po předchozích zkušenostech v České národní bance a PriceWaterhouseCoopers. V roce 2013 odešel do globální centrály ING Bank v Amsterdamu, kde měl na starosti strategii a řízení výkonnosti dceřiných společností ve 13 zemích. V roce 2016 odešel do ruské ING Bank na pozici finančního ředitele.

Po návratu do České republiky bude zodpovědný za vytváření finanční strategie, řízení výkonnosti a chod finančních oddělení.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, má dvě děti a ve volném čase sportuje. Baví ho fotbal, lyžování, golf a kolečkové brusle.

 

Mark Tornij (40), který má přes 18 let zkušeností v mezinárodním prostředí korporátního bankovnictví, nastupuje na pozici Head of Wholesale Banking ING Bank ČR. Wholesale Banking ČR spadá od srpna pod německou ING a jeho přímým nadřízeným tedy bude kromě CEO ING Bank ČR Isolda Heemstry i Joachim von Schorlemer, člen představenstva ING DiBa.

Mark Tornij doposud pracoval jako Head of Capital Structuring & Advisory pro Německo a Rakousko a předtím v oddělení Structured Finance and Mergers & Acquisitions. Jeho kariéra v ING Bank začala již v roce 2000. Od té doby zastával různé role napříč finančními odděleními v Nizozemsku a Německu.

Vystudoval mezinárodní management na univerzitě v Maastrichtu. Je ženatý a má tři děti. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou, cestováním a sportem.