Edin Karabeg vystřídá na postu ředitele pobočky Sberbank CZ Vladimíra Šolce, který banku vedl poslední čtyři roky a odejde na konci ledna. Pod vedením Vladimíra Šolce Sberbank po akvizici Volksbank CZ v roce 2012 provedla zásadní transformaci na efektivně řízenou, ke klientům vstřícnou banku a zvyšovala v uplynulých letech svoji ziskovost.

"Sberbank CZ se díky svým rostoucím obchodním výsledkům v segmentu retailových i firemních klientů stala největším zastoupením skupiny Sberbank Europe. Děkuji Vladimíru Šolcovi za jeho obětavost a dosažené úspěchy," říká Gerhard Randa, CEO Sberbank Europe. "Jako akcionář máme jasnou vizi dalšího směřování banky v rámci českého trhu, který je pro nás klíčový," zdůrazňuje Gerhard Randa. Odcházející Vladimír Šolc bude otázku svého dalšího působení teprve zvažovat.

Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. V rolích, které zastával, prokázal úspěchy v oblasti změnového řízení, vedení lokálního businessu do čela trhu a zavádění digitální transformace. Má silné znalosti a zkušenosti v oblasti business strategie, obchodu v segmentech retailových i firemních zákazníků, řízení rizik a restrukturalizace. Od října 2012 byl CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině, kde se svým týmem dosáhl výrazného růstu čistého zisku a aktiv banky, rozšířil zásadně prodejní kanály a implementoval digitální transformaci procesů. Edin Karabeg vystudoval Business Administration ve Vídni.

Sberbank CZ za loňská tři čtvrtletí vytvořila zisk po zdanění 290 milionů korun, což je meziroční růst o 218 procent. Ke zvýšení zisku přispěl především rekordní zájem o půjčky, hypotéky i růst prodejů pojištění a investic. Na konci roku 2016 měla přes 100 tisíc klientů.

Sberbank CZ, do února 2013 Volksbank CZ, působí na českém trhu od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím vlastníkem je Sberbank Europe AG s jediným akcionářem Sberbank Rusko.

Související