Zdeněk Martinec, profesionál v oblasti financí a business intelligence, přešel ze společnosti Vodafone ČR k významnému dodavateli elektřiny a plynu společnosti Centropol. Od jeho příchodu si majitel Centropolu Aleš Graf a vrcholový management slibuje zefektivnění interních procesů a řízení firmy.

„Potřebujeme do našeho týmu kvalitní profesionály. Je dobře, že ho posílí zkušený manažer, jehož know-how je jak finančnictví, tak business intelligence. Zdeněk navíc rozumí motivaci a potřebám zákazníků. Věřím, že pomůže upravit firemní procesy tak, aby na ně ještě lépe dokázaly reagovat,“ uvedl Aleš Graf. 

„Jsem rád, že mám příležitost budovat finanční tým, silný v tom klasickém pojetí controllingových financí, který bude zároveň plnohodnotným partnerem v obchodním rozhodování. Chtěl bych využít svoje zkušenosti z implementace moderního business intelligence prostředí a postarat se o lepší využívání informací o zákaznických procesech a potřebách,“ řekl Zdeněk Martinec.

Zdeněk Martinec si do Centropolu přináší i zkušenosti z pozice předsedy správní rady Nadace Vodafone, které by rád uplatnil na svém novém místě.„Nadační zkušenost mi dala možnost se na věci kolem sebe dívat i jiným prismatem než pouze řečí finančních výkazů. Jsem fanda do nových technologií, proto mi bylo blízké, že jsme se zaměřili na jejich využití k pomoci hendikepovaným osobám,“ dodal Zdeněk Martinec.

V loňském roce založili majitel Centropolu Aleš Graf se svou manželkou, operní pěvkyní Lenkou Graf, Nadační fond Energie pomáhá, jehož prostřednictvím již uspořádali řadu charitativních akcí.

 

Související