Monika Laušmanová je uznávanou specialistkou na oblast řízení rizik. Ve skupině Erste působí od roku 1998, kdy nastoupila jako risk manažerka do Erste Bank CZ. V roce 2000 přešla do České spořitelny, kde až do konce roku 2017 řídila útvar Strategického řízení rizik. V současné době zastává také pozici předsedkyně Komise pro bankovní regulaci České bankovní asociace. Mimo to se věnuje i přednáškové činnosti na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy a v dalších vzdělávacích institucích.

Ondřej Čtvrtečka přichází do Buřinky z České spořitelny, kam nastoupil před jedenácti lety. Během své praxe získal bohaté obchodní zkušenosti v pobočkové síti, v posledních letech pak odpovídal za řízení rizik nezajištěných retailových úvěrů.

„Velmi se těším na novou krev a energii, kterou tito členové do představenstva vnesou. Jejich znalosti a bohaté zkušenosti z bankovnictví budou velkým přínosem a věřím, že Monika a Ondřej pozici Buřinky na trhu ještě více posílí. Přitom je na čem stavět. V posledním roce jsme uzavřeli již třímiliontou smlouvu o stavebním spoření, náš Úvěr od Buřinky získal podruhé v řadě ocenění Zlatá koruna a meziročně jsme zvýšili zisk o téměř 15 %,“ uvedl Jiří Plíšek, předseda představenstva Buřinky.

 

Související