Jan Zápotočný pracoval před příchodem do společnosti E.ON Energie na pozici obchodního ředitele ve slovenské Telefónice O2, byl jednatelem ve společnosti ČEZ Prodej, kde odpovídal za prodej a prodejní kanály. V posledních třech letech působil jako člen představenstva ve slovenské pojišťovně NN, kde měl na starosti zejména prodej a marketing.

Energetika je velmi zajímavý obor, který poslední dobou prochází velkou reformou a v budoucnu se bude podle mého názoru výrazně rozvíjet směrem k zákaznickým řešení – stejně jako tomu bylo v telekomunikacích a později v bankovnictví či pojišťovnictví. To pro obchodníka, jako jsem já, přináší úžasnou příležitost zúročit své zkušenosti a zároveň se učit novým věcem. Klientům chceme nabízet výhodné a zajímavé produkty a v průběhu času těžit z jejich referencí a spokojenosti. Je to zásadní změna, která znamená odklonit se od prodeje komodity k řešení zákaznických potřeb,“ vysvětluje Jan Zápotočný.

V představenstvu E.ON Energie doplnil Jan Zápotočný Martina Záklasníka a Michala Šafáře a bude mít na starosti podporu a řízení obchodu. „Musíme se stále učit a stále hledat nová, aktuální řešení. Musíme být pro zákazníka zajímaví, důvěryhodní, spolehliví, cenově přijatelní a musíme s ním komunikovat srozumitelně a v pravou chvíli,“ říká Zápotočný.

Jan Zápotočný má tři dcery, mezi jeho koníčky patří motorka, lítání, lyžování nebo horská turistika.