Martin Hubinger, partner developerské a stavební skupiny T.E, se stal členem představenstva Nadace Knihovny Václava Havla v New Yorku. Připojil se tak k dalším dvěma Čechům, diplomatům Martinu Paloušovi a Michaelu Žantovskému, kteří v patnáctičlenném výkonném sboru také zasedají. Martin Hubinger je zodpovědný za oblast strategických partnerství, v níž využije své zkušenosti z podnikání i z předchozí kariéry českého diplomata.

„Hodnoty, jež nadace prosazuje, jsou mi vlastní a odpovídají mojí společenské a politické filozofii. Odkaz Václava Havla navíc dle mého názoru patří mezi to nejlepší, co jsme doposud světu dali. Myslím, že při pohledu kolem nás je zřejmé, že podpora svobodných myšlenek má stejnou relevanci nyní, jako před sto lety,“ uvádí Martin Hubinger, jenž se ze své pozice bude věnovat mimo jiné navazování systematické spolupráce s novými subjekty.

Martin Hubinger vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Vedle advokátní praxe v českých pobočkách renomovaných londýnských a newyorských kanceláří pracoval i na Ministerstvu zahraničních věcí. Bezprostředně před založením T.E působil jako zástupce velvyslance v Malajsii.

Nadace Knihovny Václava Havla sídlí společně s Generálním konzulátem ČR a Českým centrem v České národní budově na Manhattanu. V rámci mezinárodního poradního sboru jí předsedají Madeleine Albright, Laura Bush a Dagmar Havlová. Její činnost podporuje mimo jiné řada významných amerických politiků sdílejících názory Václava Havla a oceňujících jeho aktivity v oblasti lidských práv a boje za svobodu a demokracii. Na počest 25. výročí od tzv. sametové revoluce se nadace významně zasadila o umístění busty Václava Havla v sídle amerického kongresu. Do roku 2026 také plánuje v New Yorku založit Muzeum svobody.

 

Související