Jan Kolařík, bývalý finanční kontrolor, nastoupil od srpna letošního roku do funkce finančního ředitele realitní skupiny Trikaya. Ze své nové pozice řídí veškeré finanční toky, schvaluje finanční plány jednotlivých projektů a podílí se na schvalování budoucích akvizic skupiny. V minulosti společnost pod jeho vedením vydala sérii dluhopisů, které umožnily financování klíčových akvizičních investic, například nákup obchodního centra Futurum v Brně či pražského centra Řepy.

„Developerský trh se v současnosti nachází na vrcholu. Stavebnictví tak v nejbližších letech nejspíš pocítí znatelné zbrzdění a to je velká výzva. Očekávané období růstu úrokových sazeb na mezibankovním trhu si zřejmě vyžádá i kladení větších nároků na finanční plány jednotlivých developerských projektů. Přesto jsme ale nyní stále schopní nabídnout investorům hned několik výjimečných projektů, do nichž mohou investovat,“ komentuje aktuální situaci společnosti nový finanční ředitel Jan Kolařík.

Do společnosti Trikaya nastoupil již v posledním ročníku studií oboru realitní inženýrství na VUT v Brně. Postupem času prohluboval své znalosti a zkušenosti s financemi a ekonomikou realitního byznysu, které nyní bude uplatňovat na výkonné manažerské pozici.