Marek Skysľak (43) vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a krátce poté nastoupil do společnosti Procter&Gamble, kde strávil téměř 19 let. Začal jako oblastní account manager pro západní Slovensko, čtyři roky strávil v Maďarsku na regionálních pozicích a postupně se vypracoval až na obchodního ředitele pro Slovensko v roce 2009 a o tři roky později na pozici výkonného ředitele pro ČR a Slovensko.

„Jsem velmi rád, že moje pracovní kariéra bude pokračovat právě ve společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko a jsem na to hrdý. Připojuji se k firmě v období jejího dynamického růstu, kdy těží z investic realizovaných v posledních dvou letech. Chci využít své zkušenosti z velké nadnárodní společnosti v lokálním prostředí a mým přáním je vybudovat a vést silný tým, posílit spolupráci s našimi partnery a růst našeho byznysu,“ říká Marek Skysľak.

„Jsem nesmírně pyšná na to, že se nám pro náš tým podařilo získat tak seniorního manažera a schopného lídra, jako je Marek. Věřím, že díky jeho zkušenostem a schopnostem vést se náš růst ještě zrychlí. Mým cílem je díky kvalitnímu manažerskému týmu dále rozvíjet úzkou spolupráci se zákazníky, stakeholdery i komunitou. Děkuji také společnosti Bubenik Partners za pomoc s profesionálním a pečlivým výběrem pro tuto klíčovou pozici," uvedla generální ředitelka Coca-Cola HBC Česko a Slovensko Maria Anargyrou-Nikolić.

Marek Skysľak je ženatý a je pyšným otcem tří dětí. Ve volném čase také aktivně sportuje - miluje zejména sjezdové lyžování a fotbal. V roli obchodního ředitele Marek Skysľak nahradil Jana Říhu, který ze společnosti Coca-Cola HBC odešel.

Podle Jana Bubeníka, který má za sebou 20letou praxi v obsazování manažerů na přední pozice v českých korporacích, je nástup Marka Skysľaka do společnosti Coca-Cola HBC Česko a Slovensko výjimečnou událostí: "Přestupy tohoto typu, kdy manažer ukročí z pozice s vrcholovou odpovědností k řízení prodejní či jiné linie, nejsou v českém prostředí zdaleka samozřejmé. Dle mého to dokumentuje sílu značky našeho klienta, význam tržního postavení celé široké škály produktů v jeho nabídce i přesvědčivost růstové vize společnosti a jejího vedení," řekl Jan Bubeník, řídící partner společnosti Bubenik Partners. „Již nyní lze s určitostí říci, že jde o jeden z manažerských přestupu roku 2019," dodal Jan Bubeník.