Radek Váňa má za sebou více než dvacetiletou kariéru kombinující praxi advokáta v předních mezinárodních kancelářích a transakčního in-house právníka. Do Eversheds Sutherland přichází z pozice vedoucího právního oddělení mezinárodní loterijní skupiny SAZKA Group. Předtím působil v advokátní kanceláři Allen & Overy v Praze, Londýně a Amsterdamu a jako vedoucí právník pro mezinárodní transakce ve společnosti KAZ Minerals PLC v Londýně a kazašské Almatě.

V Eversheds Sutherland se bude soustředit na další rozvoj transakčních služeb (M&A) a povede tým zaměřující se na poradenství rusky hovořícím klientům. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky a rusky.

Pro návrat do advokacie v České republice jsem hledal silnou místní kancelář zapojenou do velké globální sítě, kde budu moci naplno uplatnit své mezinárodní transakční zkušenosti z Londýna a dalších trhů. Nabídka od Eversheds Sutherland byla zcela jasnou volbou, řekl Radek Váňa.

Michal Hrabovský má za sebou dvanáctiletou právnickou praxi a naváže na předchozí úspěšné působení v advokátních kancelářích Weil, Gotshal & Manges a bpv Braun Partners. Je opakovaně doporučovaným právníkem ratingovou agenturou Legal 500 jako odborník pro oblast fúzí a akvizic.  

Vedle transakčního poradenství bude jeho úkolem rozvoj praxe soutěžního práva v pražské a bratislavské kanceláři. Je absolventem Právnických fakult na University of Cambridge a Masarykově Univerzitě v Brně. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

Eversheds Sutherland je kancelář s kompletním záběrem specializací a kontakty po celém světě. Rozvíjet s pomocí jejího zázemí silnou soutěžněprávní praxi v Praze a Bratislavě je pro mě vítanou výzvou,“ řekl Michal Hrabovský.

„Jsme rádi, že se Radek a Michal rozhodli přidat do našich řad. Zároveň kromě jejich transakční praxe získáváme i přední experty na soutěžní a loterijní právo, kteří posunou naše služby v této oblasti na ještě vyšší úroveň služeb, než jsme poskytovali doposud,“ řekl řídící partner kanceláře Eversheds Sutherland Stanislav Dvořák.

 

Související